Citat:
Ursprungligen postat av
MadBalt
SD tar över från S som det mest korrupta partiet på alla nivåer. Varför blir det så här saknar SDs politiker vanlig hederlighet?
Du menar att de rödgröna politikerna har blivit herdliga?

Knappast va? Vi läser dagligen om deras hyckleri och brott.
Citat:
Ursprungligen postat av
itsyourfault
Vem är förvånad att de är en Sverigedemokrat, också en av de viktigaste företrädarna i partiet då Sölvesborg är SD:s 'stolthet' av någon anledning. Ingen är förvånad. Och SD-fansen på Flashback tror fortfarande att Jimmie är en ny Messias som ska rädda Sverige från Armageddon, när han och hans kollegor bara bryr sig om sig själva. Partiet har inga politiska principer och bryr knappast om oss svenska folket. Nu minskar också partiet stadigt så jag tror att alla skandaler faktiskt påverkat förtroendet för partiet.
I just detta fall är jag dock glad då jag är starkt för vindkraft men jag klarar inte av ryggradslösa politiker.
Vaddå, ni älskar ju dessa snurror som kostar mer i energi att framställa än vad de kommer att producera, för att inte tala om alla fåglar och insekter som slaktas. Så nu när en SDare har ändrat åsikt varför allt detta näthat?