Va inte så snabb att ge cred till Maggan. Jag är överlycklig att vi kommer släppas in men det är snarare USA som förtjänar kudos. Men detaljerna kommer väl ut, jag kan ha fel. Hur som helst, jippie!
Hur ska alla socialdemokratiska kurder reagera på detta?
Hur ska hela det efterblivna svensks befolkningen gå med på detta är nog större frågan . Hur fan kan man bli lurad in i detta och tro på dessa lögnaktiga medier om att Putin ska ta över världen ? Är folk helt jävla sjuka i huvudet eller ?
Fyfan!
Maggan rodde det i land. Jag trodde hon hade dumpat det totalt.
Det är mycket imponerande.
Hon fick statsministerposten, behålla Morgan och NATO. Jag är djupt imponerad faktiskt.
Och så finner jag det roligt att hon körde över Kakabaveh fullständigt!
Hon har tagit ett beslut att gå med i NATO, höll vid det när det var som kämpigast och tog det hela vägen.
Rätt beslut eller fel beslut är upp till var och en men det var ett beslut! Ett beslut som Löfven aldrig någonsin hade tagit då han är oförmögen till att ta beslut.
Maggan växer på mig om än jag absolut inte sympatiserar med S.