Citat:
Ursprungligen postat av
Kokadu
I alle tilfeller av planlagte drap burde mindsettet til eventuelle gjerningspersoner ha nær sagt første prioritet. Så det er bra at Milli har dette fokuset. Måtte det slå rot. Humrer. Og man får håpe politiet har ansatte som evner «knekke koder».
Det er ikke skrevet i blod på en vegg i dette tilfellet som en «signatur». Det er heller ikke sendt politiet som et kodebrev man må løse for å finne drapspersonene. Men det er definitivt «skrevet» i denne drapssaken også slik jeg vurderer det. På sitt helt eget vis.
Det er gjerne slik hos drapspersoner med grandiose forestillinger om seg selv, de klarer simpelthen ikke la være å leke med sine motstandere som de betrakter som møkk under skoa.
I vgs krimpod «Jakten på morderen» snakkes det mye om profilering, og om hvordan bla a profilering gikk veldig galt i Tengssaken, men også hvordan det har løst store saker i usa, bl a laserskytteren.
https://www.vg.no/podkast/vgtv/episode/236025
Uansett, veldig interessant som verktøy hvis det brukes med vett, og kan ev lede til bevis.