Citat:
Ursprungligen postat av
Massmedia
Ja, jag tror att om man är tillräckligt korkad och provokativ på samma gång så tror jag det går att tända vilket folk som helst.
- Paludan står och vrålar att Mohammed är pedofil och hans mamma är hora och eldar koranen under självaste Ramadan. Polisen skyddar denna person, upplopp sker.
- Någon går in på en svensk kyrkogård och bajsar på gravar, samt smetar in gravstenarna i bajs. Polisen skyddar denna person, upplopp sker.
- I Japan, en utlänning urinerar på en Shintohelgedom. Polisen skyddar denna person, upplopp sker.
Sen är det också så att upplopp (genom hela världshistorien) har haft lättast att uppstå i utsatta områden med låg utbildning. Man kan se det till och med i denna tråd, de som försvarar Paludan (dvs låg socioekonomisk status) har ofta mycket närmare till könsuttryck och diverse infantila saker, som i det verkliga livet skulle representeras av stenkastning och knytnävar.
Påminn mig - när blev det upplopp av etniska svenskar i Sverige för att någon bajsat på en kyrkogård?
I dina sjuka fantasier?
Du har helt missförstått västerländska värderingar.
Islam har däremot ett oöverträffat track record vad gäller våld.
Statistik:
https://www.thereligionofpeace.com/
Detta är inget sammanträffande.
Ingen annan religion har dessa problem.
Islam är problemet.