Citat:
Ursprungligen postat av
Enoch.Thulin
Att fokusera på Palundan är givetvis bara ett sätt att störa ut debatten om vad det egentligen handlar om. Hade det inte varit Paludan så hade det varit något annat.
När det kommunala bostadsföretaget Landskronahem ville införa individuell vattenmätning i det nu aktuella området Koppargården så blev det direkt blattekravaller & man brände ner Landskronahems huvudkontor till en kostnad av flera hundra miljoner.
Vänta bara till bidragsfontänen stängs av, då blir det åka av. Polisen bör läggas ner, deras uppgifter är enbart att skydda blattarna från att svenskarna svarar tillbaka.
På tal om "helig" förresten. Min mamma är helig för mig. Nästa person som säger något nedsättande kommer jag att banka en gatsten i huvudet på tills han slutar andas. För det är väl så det funkar när man "kränker" något "heligt"?
Precis. Media måste hela tiden nämna att Paludan är en "högerextremist".
Som att det skulle försvara apornas beteende.
Jag hoppas att vi svenskar börja bränna koranen också. Vi måste få det att eskalera fullständigt.
Ett raskrig är ändå oundvikligt i framtiden så vi kan lika gärna få det överstökat nu