2022-04-16, 19:18
  #6073
Medlem
RobertEriksson99s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av MENTgu
En anledning till att färre vill rösta på SD är pågrund av rädslan för att saker ska bli värre, med upplopp som dessa som reaktion.

Wow, vilken förlorarmentalitet. "Låt oss rösta på socialdemokraterna (ett antivit parti) som gör vad de kan för att göra oss till minoritet, så att saker och ting inte ska bli värre".

DET BLIR JU VÄRRE DÅ. Vad är det för hjärnskadade människor som inte fattar att det blir betydligt värre om vi är i minoritet i vårt eget hemland. Är man så jävla dum så har jag 0 respekt, då får araberna gärna stampa ned dessa svenskar.
Citera
2022-04-16, 19:18
  #6074
Medlem
EnSomKans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Sven-Gustaf
Du menar att de reagerar normalmänskligt och på ett sätt som är proportionerligt och väl anpassat för vårt samhälles behov?
Min poäng är att rätt typ av provokation gentemot en målgrupp alltid kan gå hem. Ingen grupp är immun mot kaos. Hänger du med lille vän?
Citera
2022-04-16, 19:18
  #6075
Avslutad
Citat:
Ursprungligen postat av L3nn4rt
Han låter efterbliven.

Alltså han ÄR dansk
Citera
2022-04-16, 19:18
  #6076
Medlem
Mad monks avatar
Citat:
Ursprungligen postat av L3nn4rt
Nej, där har du helt fel. De beter sig inte som den här fjanten gör. Kolla livestreamen. Han står ju och gömmer sig nu. Dessutom verkar han vara svagbegåvad. Han låter efterbliven.

Typiskt muslimer att ge sig på svaga människor som han.
Citera
2022-04-16, 19:18
  #6077
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Fittsill
Finns det fog att tro att Ryssland var inblandad i en ev. false-flag attack iom hela kravall situationen som har uppstått iom alla sårade 'macho'-idioter (aka. blattar) ska försöka hävda sig själva i samhället?

Jag tänker att Ryssland är kända utövare av att infiltrera olika politiska och ideologiska föreningar med syftet att dyka upp maskerade på fredliga demonstrationer och starta våldet.

Alternativet är att alla blattarna helt enkelt är en importerad-lägre klass..
De bränner ner sitt egna och andras bostadsområde och bilar osv ...med värden för flera miljoner.. För att en snubbe bränner en bok för 77kr.

en sund människa ser nämligen på manifestation, rycker på axlarna, och går hem till sitt rike igen ...eller? .Man bränner hursomhelst inte ner folks bostadsområden bilar och skrämmer innevånare för att man känner sig lite förolämpad.


Är blattarna VERKLIGEN såhär dumma? För trots allt är det blattar som står och kastar sten på polisen. dvs fler och fler svenskar ser blattar som den lägre rasens människor, som fortfarande befinner sig på ap-stadiet.

MEN...
Finns det fog att se nånonsorts profiterande koppling till Ryssland?

Sluta skyll allt på ryssarna, det är bara konspirationer.
Citera
2022-04-16, 19:19
  #6078
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Skogsvindsackord
Detta duger kanske bättre som källa för svartskallen? Alla vet att sandapor har lägre IQ än européer. Enligt denna studie har etniska danskar generellt sett mellan 13.7 och 14.7 fler IQ-poäng än invandrare i Danmark, vilket är en helt brutal differens.

Källa.

”A case study from Denmark” Hahahaha du måste vara en riktigt blåst svenne. Sluta äta surströmming och få i dig lite kebab. Jag ska nog gräva fram en studie from research gate som visar hur blåsta vita européer är. Eller iof det behövs inte. Kolla bara på hur vi helt öppet får rövknullar er poliskår medan den vita mannen ser på. Ni kan inte ens bränna en koran. Vad hände med testosteronet? Behöver ni en utlänning för att visa er hur man gör? Inte ens det klarar ni.
Citera
2022-04-16, 19:19
  #6079
Medlem
Nu står peddon och klagar på dialogpolisen!
Citera
2022-04-16, 19:20
  #6080
Medlem
Nu frågar Paludan polisen varför det är tillåtet i Sverige att kasta sten, i Danmark är det inte det.
Citera
2022-04-16, 19:20
  #6081
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av QARevenge
Alltså han ÄR dansk

Svensk medborgare, då är man ju svensk enligt er. Hur ska ni ha det?
Citera
2022-04-16, 19:20
  #6082
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av hjorten112
Nu frågar Paludan polisen varför det är tillåtet i Sverige att kasta sten, i Danmark är det inte det.
Han har ju rätt
Citera
2022-04-16, 19:20
  #6083
Medlem
oresundsbroens avatar
Paludan har helt rätt i sin kritik mot dialogpolisen
Citera
2022-04-16, 19:21
  #6084
Medlem
AutDisceAutDiscedes avatar
Dum, djävla dialogfitta till snut - "vi tolererar inte att man kastar sten - vi håller på att identifiera de som kastat" - vilket djävla bullshit!!!
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in