Citat:
Ursprungligen postat av
SirDuke
Ja det tror jag är en stor komponent åtminstone när vänstern är motdemonstranter. Om islamkaosarna gör den analysen är dock oklart men kanske. Kan vara så att de bara är ute på gatan och blir arga i största allmänhet och slår på allt som finns i närheten.
Tycker mig läsa mer tre dem tror polisen är i maskopi med RP IOM tillstånden. Visst, det är klart om man är nyanländ och inte har svensk grundskola, gymnasiekompetens och frågan är om det inte krävs högskola för att fatta historien hur vi har byggt upp yttrandefriheten. Om man nu är van vid att polisen ska skydda koranen till varje pris,
En annan tanke nu i påsk efter att ha spenderat tiden på gården med familjen så har vi pratat om färjeläget i Ystad. Då mor som pensionär varit där och jobbat nu med flyktingarna från Ukraina så funderar man på när det kan tänkas hända att man får se någon organisation som härrör till detta stå och hjälpa till.