Citat:
Ursprungligen postat av
AaronBurr
Läser du inte alls vad jag skriver? Min tes om att Ukraina ligger bakom attackerna grundar sig i att de har motivet att göra det. De har all att vinna på det och Ryssland förlorar all på det.
Du verkar ha uppenbara svårigheter här i livet. Inte kul att vara dum i huvudet.
Det finns inget alls som tyder på att Ukraina mördar sin egen befolkning.. jo just ja.. ryssarna påstår det hela tiden iofs.
Rysk information är allmänt känd som medveten desinformation. Allt som ryssland säger bör betraktas som lögn då desinformationen isig är ett av de vapen ryssland använt sig om i decennier.
Att du inte visste detta förlåter nog de flesta dig för, det är inte lätt att vara en låg-presterande individ med noll koll på hur saker och ting fungerar. Du har aldrig funderat på självmord? Göra bördan för oss andra lite mindre..