Citat:
Ursprungligen postat av
Norsk80
Inte många åren sedan tjejerna i luciatåget på Latinskolan kletade in sina klänningar i mensblod för att kämpa mot patriarkatet.
Så vad har vi? Ensam Ung svenne med politisk syn som vätter mot höger, går roidrage mot batikkhäxor som försökt dränka honom i genuspedagogik?
Jag tror själv att det är något sånt det handlar om. Vissa misstar felaktigt att bara för att han gick Estet så är han nån hen-kramande mensdrickare men killen verkar helt enkelt ha tyckt om att rita och skapa.
Han hamnade i något jävla hen/HBTQKDJFL-paradis och ju äldre han blev desto mer äcklad blev han av hela saken. Blanda det med att han öppnat ögonen mot samhället mer med åldern så slog det slint.
De två offren kanske var de mest hen-kramande av de alla på skolan så det blev dom? Att han säger "jag hatade dom" behöver inte alls vara personligt utan det kan helt enkelt vara att han hatar allt de stod för.
Självklart lösa teorier men jag tror sanningen ligger i hen-HBTQKSDJ trans och genus larvet han blivit indoktrinerad med sen han började på gymnasiet. Blir mycket intressant att läsa FUP en dag!