Citat:
Ursprungligen postat av
MagnusBengtsen
Stänger matbutiker ut folk har folk rätten att storma butikerna för att stjäla maten. Din sort är genuint ond. Ni går med på allt, även att svälta ut de vaccinerade samt deras barn.
Fantastisk jämförelse, fortsätt du hänga på bitchute.
Citat:
Ursprungligen postat av
IknowwhatIknow
Är det verkligen så?
Kan dom alltså bestämma att inga handikappade får komma in (för att det är så jobbigt att fixa rullstols-ramper och sånt)?
Får dom porta folk med ett visst ursprung?
Får dom utan påföljder bestämma att inga homosexuella är välkomna?
Nja... Tänk en gång till.
Nu är det inte aktuellt, men dom hade helt enkelt i sin inbjudan skrivit att dom krävde covidpass för att man ska få komma in och det var innan gårdagens utspel om covidpass kom. Det är ett amerikanskt bolag om det gör någon skillnad, jag vet inte?
Självklart har privata bolag rätt att bestämma vilka dom vill släppa in på sitt event men min huvudfråga var om just covidpass var en ok grej att skriva i en inbjudan vilket helt plötsligt gjorde mig till alla antivaxxers mardröm.