Citat:
Ursprungligen postat av
ungherre
Meh, han kanske inte förtjänar att dö.
Han har redan blivit varnad -- har du glömt bort att han blev sexuellt antastad av araber?
tror jag är det motsatta till lättkränkt; inte för att låta edgy, men jag tycker denna situationen är lite rolig. Sorgligt att ett liv blivit miste, men det var inte så att han bidrog till ett bättre samhälle.
det räcker med svennar som pratar som en nyankommen somalier om du frågar mig.
men för att svara på din fråga: Ja, gett in dig i leken, får du tåla den. Han claimar bl.a att han beställde mordet på Havals bror.
Helt riktigt. Det är alltid tråkigt när någon dör, Einar hade släktingar och vänner som nu sörjer och det är tufft för dom.
Men någon förlust? Nej absolut inte. Det är en vinst för samhället; detta blir ett varnande exempel för vita svennar om att inte hålla på som Einar gjorde och beblanda sig med avskum och lägre stående samt mindre värda varelser.
Tänk att den här lilla pojken kunde ha varit på väg in på en ingenjörsutbildning och vara på väg till ett tryggt och rikt liv med massa innehåll om han bara hade haft bättre föräldrar och uppfostran. Vilket slöseri med potential, men förlust? Inte en chans.
Alla dessa som är med i leken kommer tillslut att ätas upp av det. 19 är ungt, men 25 är gammalt. Få blir 30. Och det är bra, låt de döda varandra så att journalistkåren har något att skriva så att de kan betala för laddet.