Citat:
Ursprungligen postat av
sutalip
Märks tydligt hur alla politiker reagerade idag. Helt sjukt att vissa liv är mer värdefulla än andra.
Löven kommenterade dödskjutningen i Bryssel under ett toppmöte..
Tragiskt..upprepade han.
Konstigt att jag inte har hört honom göra det annars när kriminella rappare har skjutits..
Lyssnar mer än gärna på Hip-Hop men kan ärligt säga att Einar inte är en artist jag skulle kunna placera. Är dock lite äldre.
Att media rapporterar stort förstår jag dock då han otvistligt var stor i sin genre. Att läsa inlägg som går ut på att han gjorde skitmusik faller självklart bort då smaken är som baken. Begriper att en inbiten hårdrockare inte uppskattar musiken 100% på samma sätt som jag förstår att en hip-hopare kanske inte uppskattar hårdrock till 100%. Skitsamma.
Att media rapporterar är som sagt inte konstigt, dock kan jag känna att polisen tycks jobba hårdare med fallet än vid andra skjutningar och det kan man ha åsikter om då vi alla påstås vara lika inför lagen.
Har inte läst hela tråden då det vore ett heltidsjobb men har noterat att somliga i tråden tycks blanda ihop begreppen skyddad adress och skyddade personuppgifter med skyddsperson. Einar hade det förstnämnda vilket inte betyder mer än att hans adress inte ska gå att finna i offentliga register. Någon kanske redan har nämnt detta.