2021-10-22, 01:45
  #373
Medlem
JamesWebbs avatar
Exakt vad har Einar sagt om den här Haval som gör att flera vill se honom död? Någon som kan länka till låt eller klistra in texten.
Citera
2021-10-22, 01:45
  #374
Medlem
Manolo kommer hämnas einar
Citera
2021-10-22, 01:45
  #375
Medlem
Varför blev han kidnappad från första början ens?
Citera
2021-10-22, 01:45
  #376
Medlem
Finns det redan många araber och afrikaner som jublar på nätet över att svennen är död?

SKÄRMDUMPA ALLT
Citera
2021-10-22, 01:46
  #377
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av AngelsKit-V.47
Tror inte ens att einars grabbar har bollarna att hämnas havals torpeder

Havals torpeder 😂, den var rolig !
Ett gäng apor
Citera
2021-10-22, 01:46
  #378
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av AngelsKit-V.47
Tror inte ens att einars grabbar har bollarna att hämnas havals torpeder

Om nu Einar beställde mordet på Daro så var Einars död självförvållat, dessutom var han efterbliven nog att hinta om det i sin senaste låt.
Citera
2021-10-22, 01:46
  #379
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av erskungligahoghet
Havals bror blev mördad i Husby. Skrevs en del om att Einar låg bakom som hämnd för kidnappningen, det mesta oseriöst antar jag. Haval var en av rapparna som skulle lura Einar till kidnappningen.

Om det har någon mer koppling än så vet jag inte, några nämner i tråden att Einar ska ha dissat Havals bror i någon ny låt också. Det låter som något som skulle kunna räcka för att eskalera till död Einar.

Följer den här teorin. Fick höra att Einar efter sin lilla kamp (där han enligt internet skall ha blivit förnedrad och kidnappad) tagit kontakt med Tati och efter X antal månader så har havals bror blivit knäppt. Den här incident har troligtvis fått ”haval” knäckt och då utfört en hämndaktion(säkerligen betalat några småglin lite pengar för det)
Citera
2021-10-22, 01:46
  #380
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Cracksmoker
Roligt med alla människor som sitter och skriver RIP och SD2022. Med tanke på vad Einar representerade och stod för. SD-Syntax-error. Förstår ni inte att den kulturen han reproducerar är en del i problemet ni tjatar om hela dagarna? Borde ni inte vara glada över att unga personer slipper bli mer utsatta för hans musik?

En vit person är död, herregud! Samtidigt kanske detta leder till att rasisterna i Hammarby Sjöstad börjar bry sig lite när det inte är en Järvasomalie som dör, maybe. Oavsett så är det härligt när Stockholmare mår dåligt. Smuts.

Säger precis som nån tidigare sagt: There is no such thing as half-way crooks. Einar lekte leken, han blev bränd. Synd om hans familj dock.

Alltså damn vilken nörd du är. Citerar mobb deep som om du vore en riktig G 😂. Bara för att han skriver texter om orten så är han ingen kaosbabbe. Även om jag aldrig har lyssnat på hans musik så måste man förstå att man inte behöver vara en del av något för att skriva om det. Ta varenda förortsbok som är skriven. Eller svensk maffia böckerna. Tänk längre. Det är en svensk som har dött. Visa lite respekt för din landsman.
Citera
2021-10-22, 01:47
  #381
Medlem
Skulle inte manalo guld tand och tati alikhan skydda han
Citera
2021-10-22, 01:47
  #382
Medlem
Loooms avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Babyspenat
En teori bara. Kan Einar stå bakom mordet på havals bror? som var en hämnd för kidnappningen som haval var ansvarig för. För att sedan Einar ska mista livet som en påföljd ?

Det är möjligt att det handlar om mordet på Havals bror Daro

Här är tråden: (FB) Ung man ihjälskjuten, Sorögatan Kista, Stockholm 2021-04-18 - Ska nog lusläsa hela tråden
Citera
2021-10-22, 01:47
  #383
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av knightsbridge
Ni som beklagar vederbörandes bortgång, sitter man öppet, i offentliga texter, och hånar förlorade syskon och andra människor kommer verkligheten tillbaka förr eller senare. Ta lärdom av detta och kom ihåg att ingen står över djungelns lag.
Vilken jävla idiot du är, LAGEN står över djungelns lag i SVERIGE(I det gamla Sverige iallafall). Det kallas för ett CIVILISERAT samhälle din jävla pajas, flytta till Afrika där Sveriges numera Djungels lag härstammar från.
Citera
2021-10-22, 01:47
  #384
Medlem
Hva er motivet?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in