Citat:
Ursprungligen postat av
GTFO-Foreigner
Vit snubbe, bara titta på hur många Breivik lyckades mörda och inte en enda socialist lyckades stoppa honom, han gav till slut upp och lät sig fångas, här har vi en tjockis med pilbåge som var galen nog att konvertera till galningarnas religion nummer 1 islam. Pilbåge är tyst så du kan smyga dig på omedvetna offer, är du dessutom duktig på att skjuta med pilbåge så kan du döda många, den här snubben var uppenbarligen duktig på att skjuta pilbåge. Denna lät sig också tillfångatas.
Citat:
Ursprungligen postat av
Mr.Sweden
Våra gangsters är invandrade och inavlade, det här är en skandinav.
Ert argument är att mördaren var vit och därmed kompetent som mördare? Oh my.
Breivik hade en arsenal av vapen, offren var till största del barn och strandsatta på en liten ö. Att hans dödstal blev skyhögt berodde på hans planering och att han hade gott om tid.
En pilbåge är visserligen tyst men paniken bör uppstå ganska omedelbart efter första offret och du bör träffa väldigt bra för att en person ska dö. Sen börjar folk springa runt, du måste ladda om, rörliga mål, du har relativt begränsad radie att kunna skjuta folk.
Jag funderar hur det gick till, får inte riktigt ihop det. Blir till att följa nyheterna under dagen.