Citat:
Ursprungligen postat av
karlinge
Nu sitter du och gissar och gör bort dig igen.
Dom kan mycket väl ha tänkt "höhö jag tänker inte låta dig åka hem med henne för att hon och du har kränkt mig och jag är och tänker som en gorilla" höhöhöhöh
Aha, dom brukar skriva så i sina rapporter heller? intressant...
Apropå att gissa.
Fö mycket, mycket märkligt att det alltid bara är vissa människor( polishatare) som ständigt råkar ut för dessa " maktmissbrukande poliser " som "LoB:ar" en fast man är " helt nykter".
Kan det ha att göra med att vi andra inte super oss så fulla att vi inte vet skillnaden på upp och ner? Att vi inte stoppar i oss halvt apotek med piller? Att vi inte beter oss som svin?
Citat:
Ska vi hitta på fler infallsvinklar så vi dödar din knarkskräck innan obduktionen kommer?
Än så länge kan ju ingen veta heller hur? Däremot kan man helt konstatera att vissa scenarion är betydligt mer sannolika än andra, och att det finns en anledning till att dom bedömt det som mer riskfyllt att låta henne gå med polarna är väl bara en sisådär 3243 ggr mera troligt än ditt svammel. En inte helt okvalificerad " gissning" är ju annars att med tanke på att hon var packad så var nog även dom det, med tanke på vilken tid i veckan och på dygnet det rörde sig om i synnerhet.