Citat:
Ursprungligen postat av
develi
Du vet precis vad jag menar med frågorna:
Får du ta del av häktningsförhandlingar?
Fick nån annan av allmänheten ta del av hans första häktningsförhandlingar?
Varav HD inte lär ha nån gräddfil jämfört med nån annan.
Ja jag vet vad du menar med frågorna för jag har redan svarat på dem.
Däremot så finns det ju några frågor som saknar svar relaterat till din misstanke/misstro/ifrågasättande tema IB och HD där va?
Vad pratade IB och HD om bekräftat i detalj och när i tid?
Fick de prata med varandra om detta?
Om inte varför är IB inte utesluten ur Advokatsamfundet efter kanske grövsta tabben av en advokat i modern tid yrkesmässigt då?
Du har citerat ur fupen, som du är duddig på, vad HD säger men kommer du längre än så eller blir det bara en plattform för ifrågasättande av andras juridiska kunskaper här? Och nåt att lägga till din lista på otrohet och bilkörning gällande HD?
Sen vet du ju att häktningsförhandling normalt är bakom stängda dörrar så varken jag eller annan har insyn.
Men våren 2018 är HD gift med SD så ska då ha gräddfil till kontakt med IB vad gäller stort och smått.
Stämmer det som HD säger så förstår du ju att det är IB som ska läggas till last.
När du har lagt fram ”bevis” för vad exakt det är för fel IB har gjort så lovar jag dig att du kommer få mer gehör för din ”misstro”. Och då även när han gjort det är ju väldigt intressant.
Red ut det och sen kan du kasta dig på luren till Advokatsamfundets ”disciplinavdelning.
Kom ihåg, den vanligaste dagdrömmen är hjältedrömmen. Nu har du chansen att göra skillnad och indirekt då få en fjäddr i hatten i relation till misstankar HD.
Red ut detta. Agera som vän av ordning. Så kommer vi hylla dig här sen jag lovar.