Citat:
Ursprungligen postat av
Enoch.Thulin
Det står att flickan är under 18. Men på andra ställen står det att det hela skulle ha hänt för länge sedan.
Blir lite förvirrande med dessa olika tempus.
Jag blir också förvirrad. I Aftonbladets artikel är det flera tjejer som blivit kontaktade på tveksamt vis.
Det enda vi vet är att det är en man, moderat riksdagsledamot som betett sig tveksamt via sociala medier mot en eller flera kvinnor under 18.
I tråden spekuleras det om hanif, mest baserat på att han inte har twittrat som han brukar och rykten om att han gjort sånt tidigare.
Han kan lika gärna vara nånstans utan täckning eller sjuk eller begravd i arbete eller ha nån familjegrej som gör att han inte twittrar.
Nån måste veta mer kom igen släpp lös skvallret, vem är mannen? Vad har han gjort? Hur många är offren? När skedde detta?