Citat:
Ursprungligen postat av
CKCS
Teorin har ju hela tiden varit att demokraterna fick panik när de i såg att deras infuskade valsedlar inte räckte eftersom Trump fick så mycket fler röster än väntat. De fick då ta till andra metoder och för att dölja det drog de igång den hysterika "säkraste-valet-någonsin"-kampanjen innan valet ens avslutats för att sen följa upp med false flag-operationen "insurrection".
Det gör ju teorin bara ännu mer absurd:
1) De fysiska valsedlarna matchar det räknade resultatet. Om de fick panik för att deras fusksedlar inte räckte till, när och hur kom de fysiska valsedlarna in i systemet? Det var liksom en av mina huvudsakliga punkter i förra inlägget.
2) Du föreslår att en sista-minuten-åtgärd var att korrumpera hela Dominion och hacka sig in i dem den vägen. Något du föreslår hände under valnatten? Det är en extrem operation att genomföra ens med planering. Att det skulle vara en sista-minuten-åtgärd eller en plan-B är absurt.
3) Om de ändå kan införa hur många felaktiga röstsedlar som helst i systemet så har de självklart tagit i så de sprängs. Att bläcket i deras skrivare tog slut är löjligt, det hade funnits en röstsedel för varje amerikan i deras lager.
Ett enklare förslag, sluta räkna valsedlar som ska gå till Trump och skicka dessa i sopen under valnatten direkt. Du slipper hacka dominion och du slipper föra in valsedlar i efterhand. Dominion-hackningen kräver fortfarande att du sumpar valsedlar, nu gör du det innan de ligger i kameraövervakade bankvalv. De som räknar måste oavsett vad vara i din konspiration då de annars hade skvallrat när de distrikt som de räknat går till Biden och de vet att de överhängande gick till trump. I det exemplet slipper du också de röda dimmorna som kom från att poströsterna räknades på slutet av kvällarna i vissa stater.
Och som andra poängterat - det säkraste valet någonsin var från då trumpledds organisationer. cISA som gjorde det första uttalandet grundades tom under Trumps år och han sparkade chefen över det uttalandet. Så killen blev av med sitt jobb för att säga sanningen, ungefär som chefen för Department of Justice fick. Sådär som en vinnare gör "säg det jag vill höra annars får ni sparken"