Citat:
Ursprungligen postat av
granvall
Hahahaha ja det är ju genialt. Och i det här fallet skulle någon kunna ha gjort det med. De här ninjorna kanske har bytt ut några valsedlar också? De har ju enormt tryck på sig.
..Eller så har vi Valarbetare som accepterar de falska valsedlarna, låter dom scannas och registreras. Dessa om de är dåligt utförda landar i maskinens
slaskfil. Denna slaskfil skall kontrolleras av samma Valarbetare som tillåtit den felaktiga valsedeln scannas i första läget. Ide maskiner man kontrollerat har upp 60% av rösterna hamnat i slaskfilen.
Vill man nu koppla denna felaktiga röstsedel till röstlängden kan man tillåta denna icke (ännu) godkända valsedel kopplas till vilken person som helst i röstlängden (man har alla personer registrerade online och dessa kan matchas), för att därefter släppa in den tillbaka som legal.
Det är därför de som utför auditen behöver datatrafiken, routrarna. Då inga av dessa maskiner är kopplade till internet för att kunna utföra ovan borde det inte vara ett problem, ändå vill man inte dela med sig av detta,
mot domarens order..
Men var lugn. Maricopas valsedlar RÄKNAS nu en tredje gång. Man har redan resultat. För att detta inte skall kunna bestridas har man räknat allt en tredje gång (inte gått igenom vad som står på dem räknat) detta görs nu med speciella räknemaskiner som kan räkna 600 röster (en batch) på ett par sekunder, likt en sedelräknare.
..Jag läser vänstervridna inlägg här. Man är högfärdig, nedlåtande och man skambelägger alla med en annan åsikt än sin egen. Det sker dessutom på samma sätt i flera länder. Detta ger mig den starkaste tron att vi andra är något på spåren, kanske tom den största politiska skandalen för "Demokratier" och val som någonsin avslöjats.
Trump har stort Rally i Phoenix den 24:e hoppas vi får fira..!