Citat:
Ursprungligen postat av
Makeyzalz
Tror inte alls att skjutningen var ett misstag. Fattar inte Vrf media ska hitta på saker när dom vet lika lite som vi.
Det är ju Staten som gått ut med det för de vill inte att folk ska tro att man avsiktligt mördat en polis, då kommer kraven på att dessa områden ska pacificeras, folket i området som är utlänningar utvisas osv.
Rena rama Alternativ för Sverige politiken alltså, så istället blir det friserat som att
"nej nej det var den lovande fotbollsspelaren man var ute efter, inte polisen, polisen fick bara en random kula i huvudet, fett med otur len."
Dinosauriemedierna styrs direkt från Rosenbad. Det är Steffe och de grå eminenserna bakom honom som beslutat att låtsas som att det var ett olyckligt dråp när det med största sannolikhet var en riktad attack just mot snuten, dvs. en riktad attack på alla svenskar, den klassiska "hata svenne" rasismen som finns i dessa utlänningsområden.
Största rasisterna jag träffat någonsin, babbar i förorterna, t.o.m. NMR ligger i lä när det kommer till babbarna och deras rashat.
Frågan är om det ens någonsin kommer bli uppklarat för visar det sig att det är en typ 14 åring som gjort det hela så kommer det inte bli något straff för det här polismordet och kommer visa upp att systemet är helt genomruttet och inte ens skyddar systemets försvarare och inte straffar de som attackerar systemet. Det kommer få polisen att lacka ur på politiker och liknande, dvs. det blir livsfarligt för politiker och deras landsförrädarkompisar när polisen inser att politikerna och deras polare pissar på poliserna, poliserna är ett nödvändigt ont för landsförrdare, vad SÄPOs livvakter inte verkar fatta är att såna som Löfven pissar även på dom. Så man friserar vad som hänt och skickar ut dimridåer, blir alldeles för farligt för de själva annars för man kommer ju inte fixa problemet man avsiktligt skapat, den här stackars snuten är död för att politikerna med flera skapat denna bajsmacka som är Sverige Anno Domini 2021.