Citat:
Ursprungligen postat av
DonaldTrummp
Det är väl ingen som har problem med revisioner egentligen. Däremot kan man ha problem med vilka som utför dem. Sen kan man tycka att det är konstigt när man påpekar spikar i röstrapporteringen, en rapportering kan givetvis uppvisa felaktigheter som går att rätta till. Tänk ett fotbollsresultat som visas och sägs 3 - 1 i TV som senare ändras till 1 - 3. Troligaste är givetvis felrapportering och inte en fake match. Det går givetvis att kasta in Sushi Ninjas som får göra en revision av hela matchen men inte många som ser nödvändigheten.
Stop The VoterFraud
Mike Pensé
Nu försöker du släta över saker och ting igen.
1. Alla spikar 100.000 tals röster i de stater där det uppmärksammats har enbart varit för Biden.
2. Negativa rösträkningar "live" har enbart drabbat Trump. Det finns inget val i Historien där röster backas från en kandidat i inrapporteringen löpande hela kvällen. Det existerar ej.
3. Inga rättelser har gjorts förutom i ett eller två fall. Inga vidare utredning har utförts i dessa stater efter att detta noterats och justerats.
Att jämföra ett fotbollsresultat med flera stora mängder inrapporterade och synliga "spikes" eller "switches" är väl ändå inte samma sak. Att det kan ske
ett fel är alla medvetna om att det sker i denna mängd och bara för en kandidat förstår vem som helst att det är fusk i grandios skala vi pratar om. Att man därefter motsätter sig en audit som då lika gärna kan visa på att Biden är helt oskyldig (notch notch) är väl en god sak. Att Arizona och alla andra stater som väljer att gå auditvägen är väl en bra sak ?