Citat:
Ursprungligen postat av
Sar00
När började den extrema hatet mot Emelie från Nardos sida egentligen? Var det efter att Nardos fick reda på att Dennis var kär i Emelie eller när hon fick reda på att Madde är närmast Emelie?
Egentligen tror jag inte att Narcos någonsin tyckt om Emelie. Hon har från dag ett slängt långa, avundsjuka bitchblickar efter henne. Så fort hon fått chansen har hon lagt spydiga kommentarer till henne, ex när hon lockade håret och hade brun utan sol - då var det black shaming.
Det var en "vänskap" som den uppmärksamme direkt kunde fördöma, antagligen grundad från start pga ingen annan än Emelie ville umgås med Narcos. Möjligen Joel. Som även blivit nära Emelie. Lite som att Joel-Narcos-Emelie blev en grupp outsiders.
Det har dock blivit tydligare ju fler som lämnat, ju mer man faktiskt SETT hur deras relation är.
(Så uppfattar iaf jag det hela)