Citat:
Ursprungligen postat av
Lorentsen
Ja, det har blitt en ressurskrevende sak, men jeg klarer ikke å se det geniale med å prøve å forvirre politiet på denne måten. De har jo bare satt inn flere folk. Det ville vært mye bedre å legge en plan som tiltrakk seg minst mulig oppmerksomhet, og politiressurser.
Hvis TH står bak, er det nok et drap i affekt. Da har krypto-greiene hatt et annet formål, og blitt en nødløsning. Men det rimer enda bedre med at en annen person står bak.
Dette oppsummerer fint hovedlinjene i saken.
1. Hvis målet var å fjerne kona så finnes det mange andre og mindre mistenkelige måter å gjøre det på. Ingen vel bevart person ønsker å havne i et slikt søkelys og det på tampen av sitt liv? Nei, det får du meg ikke til å tro.
2. Det er ingenting som tyder på affektdrap, heller tvert om.
MEN: det er symbolikk inne i bildet: giftering, bakhon, kryptomeldinger? Noe mer? Kanskje løsningen for motivet ligger her.