Citat:
Ursprungligen postat av
Emma18
Ja det där är en intressant poäng faktiskt. Även om man i en hypotetisk alternativ verklighet lyckas bevisa att Trump skulle haft 20k röster extra i de 5 staterna så är det ju bara 100k röster totalt. Biden skulle ju då fortfarande ha fått massvis med mer röster totalt vilket påståtts vara helt omöjligt för en så impopulär kandidat. Men tydligen så är det bara omöjligt att Biden fick miljontals fler röster om man också vinner swingstaterna med 10-20k röster, och fullt möjligt och normalt om han fick miljontals fler röster men förlorade swingstaterna med samma siffror.
Citat:
Ursprungligen postat av
Nixter
Du har rätt, själv noterat 185.000 rösters vinst för Trump i Arizona, ca 3-4%.
Många tror 225-250.000. Arizona är den Swingstate där det varit svårast att fuska, av många skäl, ofta lagtekniska.
Totalt är det miljoner i differens. I de sammanställningar jag finner rimligt rätt har Trump kring 77-79miljoner röster, dvs plus 3-5miljoner från 2020 och Biden ligger någonstans 68-69miljoner dvs minus 12 miljoner. Tar vi 5 miljoner switchade röster i slaskfilen (Trump röster vart Biden) har vi en differens om ca 7 miljoner kvar, detta sk. "spökröster" (Dominion) ta och ge nån miljon, troligen till Bidens nackdel. Notera att fusk finns i hela USA, ex. Kalifornien är en av de stater där mycket stort fusk begåtts (popular vote).
2020 ökade Trump med 12miljoner röster, mest i Historien, han behövde ca 5-6miljoner för att garanteras en enorm valseger, han dubblade. Han ökade bland alla minoriteter och bland kvinnor.
Det har upptäckts. Mer om detta efter Arizona. En sak i taget.
PS. Maricopa detaljer
Dom vill att vi ska tro att Joe Biden är den första demokraten som vann Maricopa County sedan Harry Truman (D) vann Maricopa 1948.
Obama och Clinton fick +100.000 röster* 2008 och 2016 men Biden fick +338.000 röster 2020 ?
När man ber om att få verifiera valet kämpar Demokraterna i domstol i fem månader med näbbar och klor..
Och slutligen, när man tillåts granska valet...
Saknas röstsedlar. Det finns inga "chain of custody". Man får ej kolla routrarna eller några lösenord. Raderade valdatabaser.. Mediadrev..
Låter detta som aktiviteter den första demokraten som legitimt vunnit Maricopa County sedan 1948 skulle sysselsätta sig med ?
*jämfört tidigare val mellan (R) och (D).
Svaret finns i Frankfurt serven. I denna finns ovederhäftiga bevis för att Trump också vann Popular Vote med tiotals miljoners marginal. Enligt tidigare kommentarer i denna tråd finns bland annat helt klara bevis för att Trump vann Kalifornien. Bara där har alltså mer än 5 miljoner röster flippats från Trump till Biden.
Jag föreslår att man omedelbart avbryter Kattgulds auditen och i stället koncentrera alla krafter för att leta efter Serven. Kanske hinner man till och med detta i den nu pågående pausen. För, om alla ägnar sig åt leta efter Frankfurtserven i stället för småtrams i AZ där man i bästa fall kan hitta fel på något tiotusentals röster, så kommer det att innebära att man totalt hittar tiotals miljoner flippade röster och Trump kan återinsättas som President nästa fredag. Samtidigt som Biden kan arresteras och sättas i cellen bredvid HRC på Gitmo.
#hittaserven