Citat:
Ursprungligen postat av
Perhaps-Probably
Återigen en hälsning från Mergim. Det hela börjar bli patetisk. Han vet att när Big Brother är över så kommer han återigen bli irrelevant och ingen kommer bryr sig om honom mera. Han klänger kvar och vägrar släppa greppet om det lilla kändisskap han har för tillfället. Han skickar hälsningar till allas bekanta, han skickar in frågor varje vecka som dom ställer i studion till utslagna deltagare, leker BB expert på internet och ställer upp som modell till Big Brother hoodien bara för att få synas eller nämnas på tvn i några extra sekunder.
Så ja, han kanske lyckas med sitt mission att bli ihågkommen. Men han kommer inte bli ihågkommen för något positivt, utan för den patetiska människa han är.
Och Mergim av alla människor som hjälpte till med att slänga Emelie under bussen och snackade så mycket skit om henne. Som aldrig stöttar henne när hon sitter löst! Fuck Mergim!