Citat:
Ursprungligen postat av
Tanakh
Finns det någon hemsida där Nardos fanbase kan se det aktuella och gemensamt rösta på någon eller vad menar du? Jag röstar Nardos 9 av 10 gånger men skulle aldrig få för mig att rösta på Adrian. Som någon tack-gest tänker du då eller?
Det är så konstigt resonemang. Ta tex Tanja som är otroligt älskad och har sin fanbase överallt och inte minst i tråden där majoriteten verkar älska henne. Denna fanbase avskyr även Judith men med ditt resonemang så röstar dessa förmodligen Judith ändå för att de två är vänner?
Nä jag tror inte att någon får röster från något specifikt håll som gentjänster eller tacksamhet. Folk har sina favoriter och avskydda och röstar baserat på det. Med det sagt, Nardos fanbase kommer inte att taktiskt rösta på Adrian det är det konstigaste jag läst, finns inget att få ut av det. Och om det så fanns så hade det nog ändå inte röstats på honom. Det är en dokusåpa och inte något livsavgörande beslut.
Det känns inte som du riktigt har förstått att olika sociala grupper fungerar olika? Nardos har stöd hos främst 15-25 åriga tjejer som känner stark identitet i henne. Det spelar inte så stor roll vad Nardos gör för något i huset, de kommer inte rösta på någon annan vilket som. De skapar grupper, fankonton, fakekonton för att hjälpa Nardos så mycket som möjligt. Deras vilja att hjälpa Nardos är så stark att de i mycket större utsträckning kommer hjälpa Nardos närmaste i huset, vilket är Adrian. Har redan sett flera fankonton som spammar om att rösta kvar Adrian.