Citat:
Ursprungligen postat av
DonaldTrummp
Tveksamt om en månad räcker, sen går demokraterna in och tar med sig egna pennor i alla möjliga färger. Och Aloha så får dom ett helt annat resultat än Sushi Ninjas.
Vad gör man då? Räknar om? Spännande.
Mike Pensé
Tja, den risken finns ju med tanke på det vi sett hittintills. Trist för vad många trodde var en demokrati.
Men å andra sidan har en mängd människor nu vaknat för det som skett och sker. Vi har idag miljoner människor som följer detta. Man tror ex att hearingen igår med den nya domaren i Arizona hade en mångmiljon-publik online, ett ärende som tidigare knappt hade haft några åhörare alls. Folk är otroligt intresserade och pålästa.
Det långsiktigt viktigaste är att göra folk medvetna då kan detta fusk stoppas från att ske igen. För att detta skall vara möjligt
måste även den rättmätiga vinnaren koras.
Vi kommer inte kunna gå framåt som demokratier om det inte sker -nu, -denna gång, -inget under mattan.
När fusket exponeras är det kört för fuskarna.
Det blir som Berlinmuren tror jag.
Go Freedom.