Kanske orkar gå tillbaka i tråden men hoppas verkligen att ni noterade Emelies utfrågning av Mergim om hur hon ska få en massa följare på IG, att han ska hjälpa henne genom att live:a tillsammans osv. Fröken "jag är faun ente häur enne föurr att föu föuljarrre peu enstagram"
Yes noterade det. Hur länge efter att man åkt ut man skall sända live etc etc
Tanja och Madde fick totalt 4 poäng.
Dennis 10 poäng
Jackie 14 poäng
Nardos och Simon 2 poäng
Joel 1 poäng.
Väldigt intressant att Nardos och Mergims motiveringar lät typ exakt likadant.
Pff nu påstår Emelie att hon skämtade när hon sade att Dompa hade bånge första kvällen... Ja för hon verkade ju verkligen jätteskämtsam när hon spottade och fräste som en ilsken katt.
Varför ser majoriteten av deltagarna ut som Bert Karlsson i ansiktet när jag kollar via Apple-TV nu? Emelie som är rödmosig i vanliga fall ser ju inte riktigt klok ut och Jackie blev Miss Piggy.
Färgerna ääär..?
__________________
Senast redigerad av cinnamonbon 2021-04-17 kl. 16:28.
Men vänta lite nu, sa Mergim till Tanja och Tjackie att han och Joel har läst svaren på frågorna i uppdragsrummet men att de nu har "glömt bort det"? Om de nu fanns ett facit, skulle de nu ha glömt en sådant viktigt svar som vem Dompa nu skulle ha paktat med?
Spelar Tanja och Tjackie dumma som går på det eller förstår de inte hur orimligt det låter?