Observation: killen har aldrig sett Big Brother, någonsin! Ingen säsong! Han vet ingenting om programmet alls. Men när freeze spelas så vet han direkt vad det är som gäller.
Gruppen förklarade det för honom innan då de berättade om olika saker som hänt i huset, och att Tanja kom in under en freeze
Observation: killen har aldrig sett Big Brother, någonsin! Ingen säsong! Han vet ingenting om programmet alls. Men när freeze spelas så vet han direkt vad det är som gäller.
Jag har inte trott på dom andra deltagarna när dom har sagt att dem ej har sett på programmet dock så ser man att den nya killen inte har sett nåt alls
Dom är 14 personer, säg 4 lådor öl det är 96 öl (33cl oftast tuborg grön 4.2%) dom får då ca 6-7 öl var. Inte något man blir full på när det är 33cl och den låga procenten. Det behövs närmare 150-180 ölburkar in i huset för att det ska bli en redig fylla.
Cavan (vinet) som bjuds på ibland är lite generöst den är väl uppemot 10-12 procentig men det är 1 glas per skalle cirkus. På en kväll.
Undra om dom får supa sig redlöst fulla när det är 5 deltagare kvar eller om det blir att dom skickar in totalt 30 öl så att alla för 6 mellanöl vardera.
Där försvann kortleken. Det var på tiden, drama behövs.
man får skippa maten för att känna något av alkoholen
Vafan sitter ni och säger?
Det är ju nu när korten börjar ta slut som fuck THE dealer är kul att se. Chansen var stor att nardos hade fått sitta som dealer när det i princip är omöjligt att bli av med kortleken. Hon hade blivit då jävla sur.