Citat:
Ursprungligen postat av
ReZcrew
Folk ur 53 har klagat på hur Hoax målat på den lagliga väggen, att det varit slarvigt osv. Hoax har svarat att han inte bryr sig om något som händer på den lagliga väggen och att det är fritt upp för vem som helst att göra vad dom vill. Folk ur 53 har spittat tags, saker har spittats tillbaka, utanför lagliga.
Och ja, det är precis det som har hänt, vill inte höra några falsifieringar om att det "faktiskt inte handlade om lagliga alls" för det är precis det det handlade om.
Ingen aning om just den situationen men 53 är ganska bajsnödiga kring den väggen..
Klagat på att polarn la nån tag i rampen efter målningen. Förstår väl tanken men samtidigt är de en ramp som kommunen inte kommer ta bort även om de ligger lite tags i den. Tycker hela borde slaktas med målningar å tags.
De är ju sköna grabbar, men lite larvigt beteende tycker jag. Vill folk sladda förbi väggen å kasta upp nå snabbt låt dom göra det, 53 är ändå där hela tiden och lägger nytt så spelar ju ingen roll..
Inte varit i stan på ett tag men längesen man såg nåt från er uppe på byn så att säga. Dyker väl upp nån broke då å då men annars är de ganska lungt. Har ni vaknat igen?