Citat:
Ursprungligen postat av
Flying.Swine
Endast en idiot tror att demokraterna står för kommunism. Finns överhuvudtaget inget vänster i demokraternas politik, de jobbar för en-procentarna precis som republikanerna och står för extrem kapitalism.
Folk måste vara begåvningsbegränsade ordentligt om de inte klarar greppa detta faktum. Finns INGEN kommunism i USA och kommer aldrig finnas.
Fast en-procentarna ligger ju bakom själva grunden för kommunism. Det var ju de som låg bakom februarirevolutionen.
Citat:
Ursprungligen postat av
Flying.Swine
Olagligt? Varenda politiker i USA är i capitolium olagligt, de är där därför att en-procentarna satt dom där, inte för att de valts i demokratiska val. USA har aldrig varit en demokrati och kommer aldrig bli en.
Att skjuta henne var statsterrorism och det är verkligen inget nytt från USA så det borde inte överraska.
Instämmer.
Citat:
Ursprungligen postat av
Tampis
Du kan inte vara så här korkad, väl? Du måste väl kunna förstå vad personen menar med bilden? Du missförstår med vilje?
"BLM kommer nog marschera till Capitol Hill - vi sätter in tungt beväpnade vakter, etc."
"MAGA-folket kommer nog marschera till Capitol Hill - vi låter en handfull poliser ta hand om det."
Det är ju fullständigt hjärndött och helt obegripligt att de inte hade fler säkerhetsstyrkor på plats. Vem som helst kan ju fatta att MAGA-folket skulle göra kaos.
MAGA-folket har väl aldrig gjort sig kända för att vara våldsamma eller stå för förstörelse. Trots det borde man haft betydligt fler poliser på plats vid Kapitolium när MAGA väl kom.
Citat:
Ursprungligen postat av
Flying.Swine
Du lever i en fantasivärld. Det är dina vänner som sysslar med terrorism, inte dessa amerikaner som försöker försvara de värden som USA byggdes upp av. De är patrioter medan motståndarna och såna som dig är en-procentarnas slavar och de egentliga terroristerna.
Den som sköt henne förtjänar ett nackskott.
Håller med dig. MAGA/patrioter känner inte att valet gick rätt till och att de blivit hörda. Vad skulle de ha gjort? Inte gått in i Kapitolium men stått utanför tills röstningen var klar.