Citat:
Ursprungligen postat av
Kovid19
Underbart med alla dessa totalt okända experter som uttalar sig.
Hur orkar ni?
Exakt.. Denna "expert" har förmodligen en agenda av att låta corona sprida sig och ta död på så många som möjligt och han ser vaccinerna som ett hot mot att coronan rensar upp på planeten. Därför vill denne "professor" att färre skall ta vaccinen som erbjuds.
Världen är full av folk som vill ont till den stora massan och VILL se massdöd och förintelse av så många som möjligt. INGEn verkar inse detta då de läser den här typen av artiklar.
Om en massa människor dör i corona så är det illa just för att det kommer spridas och utvecklas okontrollerat via mutationer. Att då vaccinera bort detta virus skulle skada framgången med att utrota så många som möjligt.
Lita som det som händer i lågutbildade länder i Afrika och mellanöstern där man skapar motstånd mot vacciner med rykten om impotens, ofruktbarhet och liknande.. man VILL se så stora skador som möjligt av coronaviruset..