Citat:
Ursprungligen postat av
2006
Newsmax just aired this note to "clarify" its coverage of Smartmatic and Dominion.
https://twitter.com/existentialfish/status/1341078245878472706
Ha, ha snacka om att debunka allt som sekten har konspirerat om Smartmatic och Dominion. Enligt Newsmax finns det inga bevis för något, Newsmax har heller aldrig påstått, något av följande;
1. Att Smartmatic har några ägarandelar i Dominion, eller tvärt om.
2. Ovan bolag har heller inga affärer eller samarbeten med varandra.
3. Eller använder varandras programvaror.
4. Det finns inga bevis för att Smartmatics eller Dominions röstmaskiner och programvaror har används för att "flippa röster" (som är den termen som används här på FB).
5. Att Smartmatics bara används i Los Angeles och ingen annanstans under Presidentvalet, exempelvis i "The Battleground states".
6. Dominion har inget inflytande eller ägande ifrån familjerna Polosi, Clinton, Feinstein, Hugo Chavez eller Venezuelas regering
7. Inte heller George Soros har något ägande eller inflygande över Dominion eller Smartmatic
8. Smartmatic är ett Amerikanskt företag och det finns inget ägande eller inflytande från Venezuela eller något annat land eller utländsk representant.
Allt detta på 1,51 minuter i Newsmax. Snacka om att debunka alla konspirationer om Dominion eller Smartmatic på en och samma gång.
Undra om inte Trumpeten, Runkar-Rudy och Qanon-Powell tarn bort Newsmax från favoriterna i fjärrkontrollen nu.
Råttorna lämnar skeppet fort nu....