2020-12-02, 05:47
  #2329
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Chillwill
Men i en nyhetsartikel hade en granne träffat mannen ute i somras. Mannen hade sagt att han hade sett grannen komma och lämna sin lägenhet flera gånger. Grannen hade tyckt att det var lite märkligt. Men om nu mannen var i så dåligt skick häromdagen borde inte grannen i artikeln märkt något på mannen i somras? Eller kan det vara så att mammans sjukdom accelererat och att hon då fullständigt struntat i sonen sedan i somras så att han blivit så undernärd och sårig?

Samma granne nämner också att det varit tonvis med porrblaskor på balkongen?
Uppenbarligen så har det onanerats ordentligt i pojkrummet.
Citera
2020-12-02, 05:54
  #2330
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av z00fo
Var någonstans i Stockholm? Tänker på Södermalm och någon galen batikhäxa till morsa som låst in sitt barn.

Pojken har inte varit inlåst, folk har sett honom ute på nätterna.
Citera
2020-12-02, 05:58
  #2331
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Mypointis
Ja, mycket väl. Vi kan sluta med att kalla det för människorov för bevisligen har han varit på promenad med mamman sin. Det bevisar ju vittnesmålen från klasskamraterna. Systern har gjort orosanmälan som inte har lett till någonting enligt henne.

Ja exakt. Folk vill få det att låta värre än det är.

Han har ju varit ute och rännt runt på nätterna?
Citera
2020-12-02, 06:06
  #2332
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Mypointis
Ja, mycket väl. Vi kan sluta med att kalla det för människorov för bevisligen har han varit på promenad med mamman sin. Det bevisar ju vittnesmålen från klasskamraterna. Systern har gjort orosanmälan som inte har lett till någonting enligt henne.

Exakt. Ingen i släkten reagerar, orosanmälan leder ingenvart, dörren olåst, han har setts ute både ensam och med henne. Vad är brottet undrar jag?
En 40-åring ska inte behöva hålla sin 70-åriga mamma i handen för att gå till läkaren.
Citera
2020-12-02, 06:25
  #2333
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Macca2013
Exakt. Ingen i släkten reagerar, orosanmälan leder ingenvart, dörren olåst, han har setts ute både ensam och med henne. Vad är brottet undrar jag?
En 40-åring ska inte behöva hålla sin 70-åriga mamma i handen för att gå till läkaren.
Stockholm syndromet??
Citera
2020-12-02, 06:25
  #2334
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Suckdorffsvapnet
Troligtvis är det på det viset, tror inte pojken farit illa egentligen innan modern blev sjuk?
Det är klart han farit illa. Inga tänder kvar förutom 2 svarta stumpar.
Sen rann benen av var från bensår och nekrotiska hälar som behövde akutopereras.
Klart att han varit utsatt för vanvård, psykiskt våld. Han har brutits ner sen barndomen. Stackars stackars människa.
Citera
2020-12-02, 06:32
  #2335
Medlem
Spännande nu när mer information kommer fram...

Svårt att veta vad som är rätt information, men helt klart är att mamman haft en osund relation till sin son.

I min bekanskapskrets fanns en familj med tre barn, mellanbarnet dog i ung ålder. Äldsta barnet har klarat sig någorlunda, men det yngsta blev ”mammans egendom ” även om det inte blev riktigt så här illa. Som mamma med psykisk problematik är det nog lätt att det slår runt när ett barn dör...

Undrar vad som kommer att hända med mannen ifråga!?
Citera
2020-12-02, 06:39
  #2336
Medlem
Något skumt är de.. Om. Han nu varit ute om nätterna? Om. De nu stämmer.. Mycket ryckte som alltid..
Citera
2020-12-02, 06:39
  #2337
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Solstaden
Inte alls förvånad kärringen jobbade även på familjerätten med utredningar...
Hur ska kommunen med deras politiker lyckas städa undan detta ?.. För som vanligt har ju inget gjort fel...

Socialutredaren i Tyresö har inget med fetta fall att göra. Inte ens adressen stämmer.
Citera
2020-12-02, 06:42
  #2338
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Suckdorffsvapnet
Ja exakt. Folk vill få det att låta värre än det är.

Han har ju varit ute och rännt runt på nätterna?
Jaha, då kan han få ett frikort med besök 2ggr om dagen hos de vänliga thai damerna efter att kroppen läkts. Morsan kan fixa en städare som andra batik häxor gör. Efter ett års terapi kanske de förenas igen eller ej?

Drogspåret har jag lyft 2 ggr med det passar väl inte "tyckasyndom" mobben i tråden som ville se honom som ett köttstycke tuggande på en fisk i veckor uti skamvrån av rummet och en snuttefilt att ligga på.

Snacka om vidriga typer i tråden som bara vill ha ut sitt hat och sin självgodhet. Svensk PK som vill utnyttja allt för sin egen omättliga lusta av att vara bättre än alla andra!

Thai massage ger däremot mättnad och skön kroppskontakt. Det behöver han verkligen även om morsan pysslat om honom på sitt efterblivna sätt han vant sig vid! Det sägs han är snäll och då blir han nog kär snabbt i en vuxen thai dam som kommer att pyssla om honom till glädje för båda.

Blir inte förvånad om det är drogrelaterat för att stå ut med sitt avvikande liv. Vad kommer att berättas och inte berättas för att skydda Haninge kommun?
Citera
2020-12-02, 06:44
  #2339
Medlem
Trollsvanss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Suckdorffsvapnet
Pojken har inte varit inlåst.

Släktingarna har ju gjort oros anmälan.

Kvinnan och pojken har inte velat ha kontakt med övriga släkten.

Flera grannar vittnar om en enorm porrkonsumtion från moderns och sonens sida.

Travar med porrtidningar har staplats på balkongen.

Troligtvis har sonen alt modern en extrem fixering vid porr.

Är snubben någorlunda normal i grunden så har han väl haft behov som alla andra män? Att gå hela livet utan att bli tillfredsställd, det kan du nog inte ens föreställa dig hur det är.

Att tidningarna sen hamnat ute på balkongen är väl också ganska logiskt om man tänker något varv kring den saken.

Tror inte mamman varit så sugen på att ta hand om den biten. Men alla vet väl att det är ett behov. Så han har väl fått utlopp genom tidningarna. Sen har de bevarats på balkongen.
Den har dom väl knappast använt till balkonghäng om man säger så.
Citera
2020-12-02, 07:05
  #2340
Medlem
Det här med 0 tänder i käften tror jag på när åklagaren berättar det. Kan lika gärna vara två saknade framtänder det handlar om.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in