Citat:
Ursprungligen postat av
NiccoJ
Pence, en mycket intelligent och sansad djupt religös man som svurit trohet till sin raka motsats Donald Trump...
Jag ger inte mycket för Biden men Trump är en mycket märklig o egocentrisk man.
Jag ger mer för Trump, inte för hans personlighet. Utan hans sätt att få saker gjort. Han må skrika och hota. Men det är det enda sättet att få sina anställda att dansa snabbare.
Biden är bara en klassisk betald politiker som säger det media vill att han ska säga. En docka.
Suck, nu kommer USA bli ännu värre. Värsta är att helt plötsligt blir USA en förebild igen, trots enorm fattigdom och kaos som tidigare presidenterna har skapat.
Demokraterna kommer garanterat låsa politiken nu så Republikanerna måste välja en korrupt betald politiker för att kunna vinna. Vi återgår alltså till gamla tider nu där politiker kan göra vad dom vill och vi kommer aldrig kunna avslöja dom, för de har makten igenom media.
Trump var bara en en början. Nu är allt över. Förbered dig på flera krig i Mellanöstern.