2020-11-07, 18:11
  #27529
Moderator
Citat:
Ursprungligen postat av Itoy
Vad är oddset på att Trump slutar sina dagar hängandes i ett rep i taket i Ovala rummet?
Väldigt höga, narcissister fungerar inte på det sättet. Allt är alltid någon annans fel, det spelar ingen roll om nån så visar världens bästa motbevis på hans lögner, han kommer fortfarande att påstå att det är någon annans fel.

ÄNTLIGEN! Har nog aldrig passat bättre i mitt liv än just nu. Världens största demokrati med en notorisk lögnare och dåre vid rodret är inget bra. Bara att hoppas att han ger sig av frivilligt och inte fortsätter in absurdum.
2020-11-07, 18:11
  #27530
Medlem
Snubchurps avatar
Då låter vi Flashbacks konspirationsteoretiker ta över så kan vi andra gå vidare 😁
2020-11-07, 18:11
  #27531
Medlem
oldtimedrunks avatar
Citat:
Ursprungligen postat av jutePippi
Han hjälpte till att förstöra ett helt land, som idag är laglöst. Libyen.
The gateway to Europe, Khadaffi höll flyktingarna stången, Obama bombade bort stoppklossen. Krig är fred, fred är krig.
2020-11-07, 18:11
  #27532
Medlem
Troians avatar
Citat:
Ursprungligen postat av scrollock
Såg du inte detta?

https://www.youtube.com/watch?v=gqv0QmrvyHY

Sägs det i klippet att Biden felaktigt fått 30 000 röster?

Nej, det sägs att sent inkomna röster ska räknas separat, vilket inte förändrar något. Se vidare:

https://www.politico.com/news/2020/11/06/pennsylvania-republicans-supreme-court-mail-ballots-434744
2020-11-07, 18:11
  #27533
Medlem
HomoDeuss avatar
Trumpen visste att de skulle utropa Biden till segrare. Därför drog han till golfbanan.
2020-11-07, 18:11
  #27534
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Skallmeja-Zorro
Inte ens Fox News bryr sig om denna s.k. Presskonferens. Då förstår man att det är helt slut för Trump och hans vapendragare Rudy Giuliani.
En kvart miljon tittare håller inte med dig!


Poll watchers som trätt fram har hotats till livet för att de berättat sanningen om fusket, säger Giuliani.
2020-11-07, 18:11
  #27535
Moderator
easy_dans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av scrollock
Lyssna på presskonferensen då! Det framförs uppgifter där från många vittnen som är mycket graverande!

Var det ngt kokrekt? En klaga på att han inte fick fota eller filma valsedlar (har man någonsin fått det?) samt avståndet fast han kunde ändå se att flera valsedlar hade liknande signaturer. Samma snack som dag 1. Vad missa jag?
2020-11-07, 18:11
  #27536
Medlem
stone_sleepers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av ironiq
Ta en titt på hur jävla polariserat USA har blivit under hans ledning. Ta en titt på Mellanöstern, hur han gav Erdogan fri lejd i Syrien och vilken osäkerhet det har orsakat i en redan oerhört instabil region. Ta en titt på vilken skada han åsamkat i relationerna med allierade. Listan kan göras väldigt, väldigt lång.

Han är på intet sätt lämplig att sitta på den position han suttit de senaste fyra åren. Det var han inte då, det är han inte nu. En inkompetent, vårdslös, oberäknelig dåre. Hans beteende vi ser nu efter valet är bara pricken över i:et.

Du klandrar Trump för något som Bush och Obama ställt till med. Patetiskt.
2020-11-07, 18:11
  #27537
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av pf10
Ja de ska verkligen ha kudos för detta uttalande. Dock inte så konstigt egentligen då få vill följa en förlorare i graven.

Kan man förmoda att det inte blir fler säsonger med "The Apprentice" ? Åtminstone inte med Fox!
2020-11-07, 18:12
  #27538
Medlem
Zoom008s avatar
Kul att en gubbe med begynnande demens blev president. Om han klarar av detta ämbete med hälsan i god vigör och inte bränner ut dom hjärnceller som fortfarande lever så skulle han kunna användas inom forskningen senare. Han tog ju fel på barnbarnen och presenterade flickan som sin döde son. Ska bli spännande att följa honom då han håller tal.
2020-11-07, 18:12
  #27539
Medlem
Badassmfokas avatar
De kan ju vara bra att få den beväpnade delen av USAs befolkning att tro på att valet är legitimt, kan bli problem annars. Det är ju nämligen just för detta som de har "The Second Amendment". Hoppas det löser sig utan att inbördeskrig som vissa snackat om rätt länge nu. Ett sånt krig blir inte kul för vänstern.
2020-11-07, 18:12
  #27540
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av spoonmaster
Moget...
Fyndigt...

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in