2020-11-06, 17:13
  #24337
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av farbror Sven
Hahaha. Vart tog ditt Iran-trams vägen nu?
Globalisterna ville ha krig mot Iran men Trump vägrade. Om Biden blir president kommer han genomföra den planen. Utan tvekan. Du får gärna tro annat. Men fundera ut vad du ska ha för ursäktande kommentar när JB invaderar Iran.
2020-11-06, 17:13
  #24338
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Kddk
Det är avgjort. Folk är bara naiva och vägrar förstå det. Enda chansen för Trump är att vinna i domstolen.

Då är valet inte avgjort ifall Trump kan vinna det i domstolen.
2020-11-06, 17:13
  #24339
Medlem
Ondahamsterns avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Spersson
Hur kan det ta en månad för Georgia att räkna rösterna en gång till?

Florida hade räknat klart på 4 timmar.

Georgia säger att de beräknar att vara klara innan November är slut, de har med andra ord 3½ vecka på sig att kontrollräkna allt i en lugn takt.
2020-11-06, 17:13
  #24340
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Ondahamstern
Om det är lika tvärsäkra saker som de redan har presenterats så kommer de att bli utskrattade av domstolarna

Rösträkningen är inte över. Bevisen kommer efteråt. Allting är i sin linda.
2020-11-06, 17:13
  #24341
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Ondahamstern
Som sagt, Trump förklarade att det var för att han talade illa om USA, det är inte en tillräckligt god anledning att döda andra länders medborgare speciellt inte högt uppsatta inom deras militär
Tror du på det själv? Ge mig gärna en trovärdig källa.
2020-11-06, 17:13
  #24342
Medlem
BaronVonHelsings avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Inkommer
Man är bra korkad om man tror att det är avgjort nu😂
Nej, det är man inte. Du menar alltså att Trump ens har en chans på PA och NV? Du menar alltså att han ens har en chans att påvisa omfattande valfusk i HD? Come on man!
2020-11-06, 17:13
  #24343
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Ondahamstern
Och det är om domstolarna ens vill ta i skiten, saker som har presenterats har kunnat bevisas vara rena lögner på bara några få timmar än så länge
Jo precis
2020-11-06, 17:14
  #24344
Medlem
volvo 240s avatar
De bevis de har kommer de naturligtvis sitta på tills de ska upp i domstol. Något annat vore väldigt korkat.
2020-11-06, 17:14
  #24345
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av noreplies
Lilla vän, är du så osäker på dig själv?

Berätta, varför är man bara hjärntvättad om man skulle gilla Biden och inte Trump?
När sa jag att man inte kan vara hjärntvättad och hålla på Trump? Citera!
2020-11-06, 17:14
  #24346
Medlem
Zingo2s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Kddk
Det är avgjort. Folk är bara naiva och vägrar förstå det. Enda chansen för Trump är att vinna i domstolen.
Med så stor marginal, kan DT inte vinna via domstolar. Han borde fatta det, men man iofs inte begära för mycket av den IDIOTEN!
2020-11-06, 17:15
  #24347
Medlem
Blot-Svens avatar
Herre jävlar vad jämnt det är fortfarande. Nästan så man tror att det är över. Jag har framför allt missat pga. middagslur att Biden drog om med några tusen röster i Pennsylvania. Vilken skit. Det trodde jag faktiskt inte att den rackaren skulle hinna göra, men då verkar det ju stämma någorlunda att det går att räkna ut på ett ungefär vad som väntar med kvarvarande röster, utan större överraskningar. Trist och förutsägbart.

Hur som helst: hur går det med militärrösterna i Georgia? Och vet vi exakt hur många röster som återstår att räkna i Pennsylvania?
2020-11-06, 17:15
  #24348
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av nousernameneeded
Man kan ju alltid hoppas! så att övriga världen slipper denna skurkstat som känner sig ha en gudomligrätt att lägga sig i andra länders angelägenheter.
Hade tyvärr varit enklare med Trump som president. Är orolig för att vänstern kommer försöka sköta sig om Biden blir president.
Ju fortare skiten brinner ner, desto bättre.

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in