2020-11-06, 01:27
  #21229
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av WhiterShadeOfPale
Fint att du citerar något som du själv har skrivit.

Ljug inte. Vi såg hur du redigerande ditt inlägg i efterhand 😂
2020-11-06, 01:27
  #21230
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av BaronVonHelsing
På nätet finns ett hundratal exempel, kanske ett tusental. Det ska oerhört mycket till för att bevisa att det varit avgörande, vilket kommer kräva en jävla massa fler exempel när Biden är klar med att dryga ut sitt försprång.

Trump har förlorat. Han vet det, alla vet det. Det finns inget hopp kvar, bara några trötta och pliktskyldiga påståenden helt utan belägg. Innan helgen är över kommer Trump ha erkänt sig besegrad, sanna mina ord.

Det är såhär enkelt egentligen.

Om vi har två presidenter som kör nästan 50-50. O vi har tio pers som alla sitter o slänger varsina 100. Så kan vi få en av dom att vinna om vi vill.

Det behövs inte så mkt mer än några hundra. Om vi har tio pers som samarbetar så går det snabbt för oss att vinna.

Du säger ”det kommer bara bli några tusen.” Men några tusen är allt som Biden har vunnit med i några delstater.
Många bäckar små kommer behöva omräknas.


Det är som Trump säger. I många delstater har observers all rätt att gå in där. Det har man på vissa ställe inte tillåtit. Det är emot amerikansk lag.


Så det är bara o vänta o se vad som händer.
__________________
Senast redigerad av AlfaKennyBody 2020-11-06 kl. 01:29.
2020-11-06, 01:27
  #21231
Medlem
hjaelploskilles avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Dentistlakare
Nu skiljer det bara 1 procentenhet mellan Trump och Biden i Georgia. 99% röster har räknats.

Och det är bara 99% för att alla röda counties i stort sett är räknade. DeKalb och counties runt Atlanta är alla på 95%. Biden leder DeKalb med 305k - 57k

finns fan ingen chans att Trump håller GA
2020-11-06, 01:27
  #21232
Medlem
winningfeasts avatar
Citat:
Ursprungligen postat av living4free
Det är egentligen sjukt hur maktgalna dessa männen är, tänk själv om man hade varit i Trumps sits ekonomiskt. Han kan leva sånt jävla drömliv utan politiken men han hatar att stå utanför det allra största rampljuset att han gör vad som helst för att inte kliva undan.

Personligen hade man vid hans ålder inte ens velat vara president med de tillgångarna, man hade legat vid sin lyxvilla nere i Miami och haft ett underbart liv sista 10 åren.

Tror nog Trump just nu är den personen i USA som bär mest ångest, han kan inte lämna det här och skulle han kunnat så skulle han idag mördat Biden och klivit ut som diktator.

Det handlar om att bli odödlig, han kommer att vara med i historieböckerna hundratals, kanske till och med tusentals år efter att ha varit president. Det är något de allra flesta vill, sedan älskar han rampljuset som du skriver såklart.

Jag tror han är jävligt besviken över att han inte fick fyra år till, jag tror faktiskt de allra flesta hade varit väldigt nöjda med resultaten han skulle kunna ge det amerikanska folket om man inte stirrade sig blint på hans personlighet och det politiska parti som han företräder som en del inte tycker om.
2020-11-06, 01:27
  #21233
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av TKD_1337
Att Trump skiter fullständigt i miljön medan Biden är en klimatvän är viktigare. Att inte ta miljöfrågan på allvar är mycket mer kostsamt än ett krig.

Dessutom köper jag inte alls den bilden. Biden, nästan alla demokrater och republikaner idag är mycket, mycket mer skeptiska till krig idag än vad de varit innan. Det gäller egentligen hela USA.

Trumps Iran-policy är mycket farlig och hade kunnat lett till ett regelrätt krig för mindre än ett år sedan, något som vi vet inte hade varit fallet med Biden. Dessutom i kriget mot coronaviruset är Biden en mycket bättre person (fråga bara Fauci).

"hade kunnat" - här spekulerar du.

Biden är en bättre person - igen bara spekulation.

Du är en nolla.
2020-11-06, 01:27
  #21234
Medlem
En apjävel fattar att förtidsröstning måste förbjudas, vi har vårt eget val där SD låg långt över 20 % i opinionsundersökningarna innan valet för att landa på 17 %. Det är valfusk. Show up eller utebli från röstningen borde gälla. Vi har fått lida enormt på grund av det, se på den extremliberala regim som styr i vårt land nu. USA är på väg i samma riktning.
2020-11-06, 01:27
  #21235
Medlem
Herzs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Lovestein
Hahaha jaa herregud alltså det spelar ju ingen roll vad man säger ni tror ju på allt som kommer ut från Trumps käft.. Sorgligt , men man såg KLART OCH TYDLIGT på alla Trumps presskonferenser att han visste om förlusten och bara snackar skit för att få med sig dumma människor som dig


Du tror allt CNN säger vem är det som är dum egentligen? 100% av dina åsikter är 100% korrelerade med vad dom påstår är rätt och fel har du någonsin misstänkt att du kanske är totalt hjärntvättad?

Hur kommer det sig att du inte ser Bidens skitsnack? Du vägrar äta trumps bajs men du äter flera ton av demokratiskt hästbajs
2020-11-06, 01:27
  #21236
Medlem
A.Ericssons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Korder
3 500 röster ungefär som skiljer i Georgia.
Georgia var egentligen redan klar tidigt på onsdagsmorgonen. Alla röster som tillkommit efter detta är mest största sannorlikhet manipulerade. Detsamma gäller troligen PA och garanterat NC
2020-11-06, 01:27
  #21237
Medlem
catforwardpowers avatar
Prognosen säger att Georgia kommer till Biden med minsta möjliga marginal och även Pennsylvania. Blir svårt för Trump att fixa till omräkning då Biden leder stort i elektorrösterna också
2020-11-06, 01:27
  #21238
Medlem
cateatdogs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Badassmfoka
Trump började just snacka live!
https://www.youtube.com/watch?v=iwOvAYvWUlU

Men herregud vilket narcistiskt jävla svin. Försöker skapa så mycket kaos som möjligt i sitt fall.
Han kommer använda alla medel till att förstöra så mycket han bara kan innan han lämnar vita huset. Otäckt att inte respektera en demokrati.
2020-11-06, 01:27
  #21239
Medlem
Dickassos avatar
Biden vann nyss poströsterna från ett illrött Trump-område i Georgia.
2020-11-06, 01:27
  #21240
Medlem
NeoVains avatar
Citat:
Ursprungligen postat av James-Michael-Michaels
Snack nu att Fox News kommer erkänna Biden vinnare så fort Biden går om Trump i Pennsylvania.

Det spelar knappast någon roll. Det är inte media som bestämmer vem som blir president.

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in