2020-11-06, 01:19
  #21169
Medlem
Nixters avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Arnoldw
Candace Owens Körde live nyss, hon ska stämma Facebooks grundare Zuckerberg.

https://www.instagram.com/tv/CHOmHu-lUve/?igshid=wex0fs07cpwn

Grymt smart. Detta skall jag stödja!
2020-11-06, 01:19
  #21170
Bannlyst
Tycker Trump i ren skadeglädje trycker på kärnvapenknappen den 19 januari 2021.
2020-11-06, 01:19
  #21171
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Herz
Biden uppmanade sina röstare att FUSKA. Covid tricket är ända sättet stt lura sig till vinsten. Sluta vara en åsna jag köper inget du säger. Det är du som är apan.
Hahaha jaa herregud alltså det spelar ju ingen roll vad man säger ni tror ju på allt som kommer ut från Trumps käft.. Sorgligt , men man såg KLART OCH TYDLIGT på alla Trumps presskonferenser att han visste om förlusten och bara snackar skit för att få med sig dumma människor som dig
__________________
Senast redigerad av Lovestein 2020-11-06 kl. 01:22.
2020-11-06, 01:19
  #21172
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av popparen
https://twitter.com/michaelshure/status/1324501823273771011



https://twitter.com/beckerdavidj/status/1324501429390901248

Det finns många fler delstater än det där. O alla har olika regler.

Vilka har han mer sagt?
2020-11-06, 01:20
  #21173
Medlem
Herzs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av TheDarkKniggit
Pennsylvania räknande inga poströster på förhand. Det är den regeln den delstaten har. Annorlunda i andra.

Spelar ingen roll. Det är på valdagen med legalt räknade röster som Trump ledde stort. Brevrösterna har man manipulerat med fattar du inte det din dryga fjant.

Tror du verkligen pennsylvania borna röstar på biden som vill döda deras jobb och köra ner oljeindustrin i botten?

Ni går på verkligen allt skit demokraterna säger. Ni är beredda att rösta bort era egna jobb pga massa slitstark om hur en korrupt pedofil med krackhead till son ska fixa USA. Vilket han inte gjort under sina 40 år som senator
2020-11-06, 01:20
  #21174
Avslutad
Citat:
Ursprungligen postat av NeoVain
Saknas 9.7 miljoner röster i californien. Röda.

Trump hade vunnit den, men den utropades till Biden innan de ens hade börjat räkna första rösten..
Så nog verkar det gå att trolla bort.
https://twitter.com/GregRubini/status/1324469886274408450
Sorry, men det här har jag svårt att tro. Kalifornien är ju odågornas starkaste stat.
2020-11-06, 01:20
  #21175
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Tok-Frans
Georgia ryker snart. Men det spelar ingen roll.

Ja, dock har rösträkningen varit klar till 99 % i en evighet nu. Något är fel, mycket som pekar åt valfusk.
2020-11-06, 01:20
  #21176
Medlem
Jirens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av ensamkrigaren
Jag har åtminstone lärt mig att den dumma, gråa massan är som en buffelhjord som löper efter den starke. Må det vara en diktator eller ett system. De har ingen egen vilja, saknar förmåga till att tänka och förstå och befinner sig rent allmänt i ett vilset tillstånd. Utan en stark ledare, religion eller rörelse som kan ta kontroll får man det samhälle vi har idag. Jag känner likadant, men för varje Othello-bricka man kan vända så tar man ett steg närmare befrielse och man måste ha en tro på att de kan vakna upp och förstå en dag. Vi behöver en Gustav Vasa som enar folket. Donald Trump, även om han inte på något sätt är perfekt, försökte och var nära att lyckas få konservatismen att få ordentligt fäste. Han har väkt hopp och det är inte slut med honom. Det fortsätter, det måste det göra. Det (((imperium))) som idag styr västvärlden måste falla. Det har varat sedan andra världskrigets slut och kanske faller det samman under vår livstid, det är en förhoppning åtminstone.
Jag håller med dig. Instämmer även i hur tragiskt det är att alla vi som värnar om den västerländska kulturen, hittills fått nöja oss med Trump som störste förkämpe. Vi förtjänar bättre än Trump, och förhoppningsvis är han endast börjat på något mycket större. Något mycket radikalare.
2020-11-06, 01:20
  #21177
Medlem
Generalanderssons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av RaddarenIRoven
Är det någon republikan som uttalat sitt stöd till Trump sen presskonferensen? Fox News är inte heller med på hans tåg. Eller är det bara Alex Jones nu?
Fox News är inte alls lika pro-Trump nu som det de var för 2,3 eller för 4 år sedan.
2020-11-06, 01:20
  #21178
Medlem
RonnyKålmans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av James-Michael-Michaels
"Vad ger det honom" lmao.

Det amerikanska folket vill ha svar. Man är inte president för sig själv. Men du kanske har glömt detta.

Amerikanska folket vill höra relevanta frågor, inte "are you a sore loser?"


Är det en vettig fråga tycker du 😂
2020-11-06, 01:20
  #21179
Medlem
Det är egentligen sjukt hur maktgalna dessa männen är, tänk själv om man hade varit i Trumps sits ekonomiskt. Han kan leva sånt jävla drömliv utan politiken men han hatar att stå utanför det allra största rampljuset att han gör vad som helst för att inte kliva undan.

Personligen hade man vid hans ålder inte ens velat vara president med de tillgångarna, man hade legat vid sin lyxvilla nere i Miami och haft ett underbart liv sista 10 åren.

Tror nog Trump just nu är den personen i USA som bär mest ångest, han kan inte lämna det här och skulle han kunnat så skulle han idag mördat Biden och klivit ut som diktator.
2020-11-06, 01:20
  #21180
Medlem
twoeggss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av nousernameneeded
Vad är det med er vänstermuppar? 2016 val var det också snack om valfusk... glöms fort tydligen.

Det är det varje val. Men inte förekommit på denna nivå, där en sittande president går i bräschen dessutom. Trump är en patetisk förlorare.

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in