2020-11-04, 22:57
  #13681
Medlem
Dickassos avatar
Mer och mer kaos i Michigan. Republikanerna har skickat en massa folk till valcentret för att stoppa räkningen.
2020-11-04, 22:57
  #13682
Medlem
Haha Eric Trump gör ju bort sig totalt i Pennsylvania. Fyfan vad pinsamt. Hela den där familjen är ett enda stort skämt. Buhu!
2020-11-04, 22:57
  #13683
Medlem
groovesnuss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av henryskumberg
Advokat Giuliani höll nyss presskonferens i Philadelphia. Han pratar om att Demokraterna stulit valet och det handlar om korruption. De är fast beslutna att driva detta till Supreme court.
Ronk-Rudy har inte så värst mycket cred numer. Skulle inte han visa upp nån laptop med hemska saker? Väntar fortfarande
2020-11-04, 22:57
  #13684
Medlem
Ser det som väldigt osannolikt att demokraterna har fuskat av den enkla anledningen att de var helt säkra på att vinna valet.
2020-11-04, 22:58
  #13685
Avslutad
Luktar rutten fisk om hela valet. Undrar hur många demokrater från distriktet "kyrkogården" som lämnat in sin röst? Inkl. deras vovve. Att en pedofil ifrån en kriminell familj har chansen att "vinna" är sannerligen en skam.
2020-11-04, 22:58
  #13686
Medlem
0rganets avatar
Citat:
Ursprungligen postat av VitruvianskeMannen
Bland det mes bisarra jag någonsin har sett som ändå inkluderar något så när kända personer. Det är ju inte Whiskey-Alex Jones som sitter och hostar i någon källare. Detta är ändå högt uppsatta personer som skämmer ut sig så totalt.

Jupp dessvärre förväntat då Rudy har senilat ner sig ordentligt och gått full Q..

2020-11-04, 22:58
  #13687
Medlem
Aldrig har väl ett val varit så enkelt att manipulera,majoriteten av poströsterna är bajdens och rösterna i vallokalen Trums.
2020-11-04, 22:58
  #13688
Medlem
Fanndiss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av stifmeister89
. Folk tjafsar mer om det amerikanska valet än när det är val i Sverige. Lite komiskt faktiskt.
Jag skrev lite om detta i en annan tråd. Spekulationer kring hur det skulle se ut om vi uppmärksammade fler länders valdagar på samma sätt.
De flesta svenskar minns det förra amerikanska valet för fyra år sedan, men hur många här minns t.ex. presidentvalet i Finland vårvintern 2018? (Grannland som Sverige har mycket starka band till, men valet får på sin höjd ett par snabba inslag i Rapport.)
Eller det vatikanska påvevalet 2013? (Påven anses ju mer eller mindre lika mäktig som USA:s president, om än mer på det andliga planet än det politiska.)
2020-11-04, 22:58
  #13689
Medlem
C.B.G.s avatar
Det finns få saker som lockar fram barnet i den vuxne som firandet av nyligt vunna politiska val. Vad exakt tror de glädjestrålande här i tråden att Joe Biden kommer att åstadkomma? USA har bevittnat en nedåtgående spiral under hela 2000-talet. Under Bush d y och Obama försjönk man allt djupare ner i apati. Trumps fyra år blev ett underhållande avbrott men inte mycket mer.

Biden har nu både senaten och högsta domstolen emot sig och snart ska han börja ta sig an alla USA:s problem. Allt detta med en förmodat "semi-progressiv" politik. Jag önskar honom all lycka men vet redan nu att han kommer att misslyckas.
2020-11-04, 22:58
  #13690
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Pressombudsmannen
Att Biden till och med slår Obama finns inte på världskartan. Obama var helt fläckfri, han hade talets gåva. Många nuvarande Trump supporters röstade på Obama, även jag själv var optimistisk. Men BIDEN!?!?!? Han är uppenbart senil, verkar vara pedofil, är korrupt och det finns bevis. Hans son (på film) knullar horor, röcker crack och knullar sin brors fru och barn? Och denna person får mest röster i USA's historia? Nej det e valfusk så det skriker om det.

Problemet här, som du inte klarar att förstå, är att han trots all skit du räknar upp är 100% mer presidential och statsmannamässig än lillfittan trump. Därför vann han. Simple as that. Trump är så genomskådad.
2020-11-04, 22:59
  #13691
Medlem
BaronVonHelsings avatar
Citat:
Ursprungligen postat av ShariaInstructor
Trump leder med 5,1% i Pennsylvania, var noga med dom 0,1 procent som jag anger här.... ...och eftersom 86% av rösterna är räknade så BORDE Pensylvania gå till Trump.
Det kvittar helt och hållet. Biden hämtar hem både Nevada och Arizona och då är det godnatt till Trump.
2020-11-04, 22:59
  #13692
Medlem
mr.demons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av BaronVonHelsing
Så är det.

President: Kamala Harris

Vicepresident: Hillary Clinton

Är huvudet dumt får kroppen lida.

Och till nästa val så kommer det vara Michelle Obama som är demokraternas val. Aldrig att dom väljer Kamala som första val.

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in