2020-11-04, 21:37
  #12901
Medlem
H.G.s avatar
Suspekt att både WI och MI har 99% räknade röster samt har samma procentsatser för båda kandidaterna...

Biden 49,6
Trump 48,9
2020-11-04, 21:37
  #12902
Medlem
Ziayas avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Gertrud1
Vad har du för källa på så befängda påståenden?
Han fattar ju vad kineserna håller på med, och det var ju Hillary som snackade med ryssarna.

Han värnar sitt land, det är kanske vi själva som måste ta itu med vår skit och inte förvänta oss att Amerika ska lösa allt åt oss.

Trump har gjort det bättre för amerikaner - det är hans jobb.
Nu får de smaka på kommunism istället.
Är det Biden som är kommunist? Så absurt.

Biden leder. Väck med Trump och in i fängelset med han.
2020-11-04, 21:37
  #12903
Medlem
Emolls avatar
Citat:
Ursprungligen postat av NeoVain
Antalet är inte poängen. Detta var en gubbe som avslöjades. Hur många sådana har inte avslöjats? Det är ju oftast Demokrater som håller i valorganisationerna av någon anledning och sitter och räknas. På en del ställen släpper de inte ens in observatörer om de är republikaner, trots att de har laglig rätt att vara där.

Ja så är det ju förstås. Precis som i Sverige så sitter det alltid avdankade batiktanter och sköter ställningarna vid vallokalerna.. Att demokraterna slänger republikanska röster är självfallet. Frågan är bara hur många och hur mycket det påverkar. Moral eller heder har aldrig funnits inom vänstern.
2020-11-04, 21:37
  #12904
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Stefan4
Gå och lägg dig då, Kenny Starfighter.

”Ok” Boomer.
2020-11-04, 21:37
  #12905
Medlem
likebananass avatar
Jag skiter i hur det går i valet, låt bäste man vinna. Har kikat lite på SVT och TV4. Jo jag vet att de är för Biden, det är ju svårt att undvika. Men jag förstår inte hur svensk vänster tänker och vill att Biden skall vinna. Det är ju rätt känt att Republikanerna stöds i mycket hög grad av vanliga arbetare, de så kallade Blue Collar, alltså arbetarklassen. Det är ju desamma som vänstern tar ställning FÖR här i Sverige. Varför sitter de då och håller på Biden som stöds av miljonärer, typ Soros, Bloomberg, Zuckerberg och majoriteten av eliten? Sossarna och vänstern har ju alltid sagt sig vara mot etablissemanget och den arbetarklassen. Fattar inte riktigt hur de tänker.
2020-11-04, 21:37
  #12906
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Draken55
Bullshit , att acceptera en förlust är hedervärt, men ni saknar ju heder , ni är ing goda män ni är lowlife.

Bidens är en korrupt familj med Hunter Biden som en pervers knarkare som ledstjärna, korruption, pedofili, falskspel. Är det Bidens du menar?
2020-11-04, 21:37
  #12907
Medlem
0rganets avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Guld.feber
Så om Trump håller kvar North Carolina , Pennsylvania och Georgia, då vinner han inte men då har vi Arizona som är om intressant och gör att Trump vinner och om biden har tappat 2 pts på 6timmar och 130tusen röster gör det mer intressant eller är det några storstäder där som er fucka till det ?

Det set ut som rösterna som saknas är i folkrika delar och där de är majoritet för Joe!

Men Arizona har legat rätt stilla de senaste 4 timmarna så de kanske väntar då kejesaren verkar vilja stoppa räknandet av röster, där han leder..

2020-11-04, 21:38
  #12908
Medlem
Korders avatar
Citat:
Ursprungligen postat av H.G.
Suspekt att både WI och MI har 99% räknade röster samt har samma procentsatser för båda kandidaterna...

Biden 49,6
Trump 48,9

Snacka om att gripa efter halmstrån.
2020-11-04, 21:38
  #12909
Medlem
Draken55s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Einzelgaenger
Demokraterna har fortfarande inte accepterat 2016. Med dina mått så saknar de heder.
?
Vad snackar du för strunt?

Det handlar snart om att Trump måste acceptera en förlust och lämna Vita Huset , har han / ni heder ? jag tvivlar, ni är dåliga människor.
Clinton accepterade förlusten och höll ett tal , kommer Trump att acceptera en förlust? jag tror inte sen halvgalne narcissisten kan det .
2020-11-04, 21:38
  #12910
Medlem
Amazing-Graces avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Sandalji
Joe Biden har fått flest röster någonsin, fler än Obama. Han är alltså mer populär än Obama, trots att ingen kom till hans rallyn. Den som inte förstår att det är korruption på gång är riktigt naiv.

Han kan knappast vara mer populär än Obama. Däremot är det fler som vill ha bort Trump. Det har ju visats flera intervjuer med republikaner som röstar Biden pga missnöje med sittande president.
2020-11-04, 21:38
  #12911
Medlem
Bum1s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av afvongreve
Jag tror att Trump kommer att få en hjärtinfarkt om han inte vinner. Han klarar inte av att förlora. Så synd.

Det kommer onekligen bli ett jävla liv på honom.
2020-11-04, 21:38
  #12912
Avslutad
Citat:
Ursprungligen postat av NeoVain
För ett par timmar sedan var det 700.000 röster han ledde med.

Sen hoppade Biden 200k. En timme senare 200k till. Trump står stilla.
https://www.foxnews.com/elections/2020/general-results
Här leder han med nästan 400.000 röster.

Ja, valfusk är ju uppenbart men nu gäller det för Trump att bevisa det.

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in