2020-11-04, 15:27
  #10009
Medlem
JeffDaviss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av barkie
Nä vi såg ju det under BLM-upploppen och alla rogue states som uppkom därefter. Det är dina gelikar.

Nu pratar jag om vad som kan hända EFTER valet. På vilket sätt är det mina gelikar? Anta inte så jävla mycket.
2020-11-04, 15:27
  #10010
Medlem
Emolls avatar
Hur ska Democrats kärnväljare I form av Antifa och BLM- slödder agera nu? Vända på foten och gå hem utan våld? Ska de få ha sönder något nu?
2020-11-04, 15:27
  #10011
Medlem
Legerdemains avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Stato
Skitpratet:https://www.youtube.com/watch?v=DAUOurZIVfI F-n så äcklig han är!

Usch. Fy fan.
2020-11-04, 15:27
  #10012
Medlem
Snubchurps avatar
Vågar inte ta ut segern ännu men det ser mycket bättre ut nu för Biden.
2020-11-04, 15:27
  #10013
Medlem
Onlyplaydanutss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av James-Michael-Michaels
Ekonomin gick utmärkt under Obamas tid så inget pekar på vad du säger.

Och vem bryr sig om miljardärer får pröjsa lite mer. Dom har ju lägre % skatt än en arbetande inom oljeindustrin.
Det du och andra vänsterblivna inte fattar är att miljardärerna och miljonärerna kommer klara sig bra oavsett, det är de fattigaste som kommer drabbas av Biden. Lite tragikomiskt då de gräver sin egen grav.
2020-11-04, 15:27
  #10014
Medlem
kangaroozzicknesss avatar
Nate Silvers karriär borde i all rimlighet vara över, Nixter borde få en expertroll i någon tv-studio vid nästa val, Trumpen förlorar precis på rösten, riktigt jävla spännande.

Det är mina take aways från valet
2020-11-04, 15:27
  #10015
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av Slottsherre
Det ironiska är att även om det där skitpratet vore sant skulle det vara ett steg uppåt från Trump

Jag tycker att du är en hycklande vänsterfjolla som försvarar övergrepp mot barn. Försvarar du det här? https://www.youtube.com/watch?v=V4PLSPvJ9BY Vad är del i huvudet på dig?
2020-11-04, 15:28
  #10016
Medlem
HomoDeuss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Hem_bränt
Med andra ord så är ju Trump en alfahanne, eftersom han inte ger upp och skiter på sig.

Nope. Du förstår inte. Han har givit upp. Det var därför han ljög och utropade sig till segrare redan innan alla röster hade räknats.

Och han vet om att han inte är en alfahanne, utan en fitta, och det var därför han garderade sig med högsta domstolen redan innan valet. Eftersom han hade på känn vad som skulle hända.

Så är det med loosers, Men inte med män. Och med samma måttstock är det väldigt enkelt att skilja den här trådens crybabies från riktiga män.
2020-11-04, 15:28
  #10017
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av MikeHanlon
Hahaha, så sjukt att ett rekordhögt valdeltagande landar på 66% i en av de äldsta demokratierna. Vanligtvis ligger det väl runt 50%.

Det har ju skickats ut dubbletter till valsedlar i stora mängder till säkra Demokratiska distrikt så svaret på din fråga är väl lätt besvarad.
2020-11-04, 15:28
  #10018
Medlem
Zloths avatar
Det är nästan så att man sitter och håller på Biden nu. Amerikanarna ska få det de har röstat på.

Helvete vilken åktur de kommer att få. De vet nog inte vad de har röstat på egentligen.
2020-11-04, 15:28
  #10019
Medlem
Nah.Bro.s avatar
Obv att det är extremt valfusk från globalistvänstern. Absurd situation.
2020-11-04, 15:28
  #10020
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av seaworthy
Alla delstater har egna bestämmelser för hur röstningen ska gå till och när dom ska börja räknas. Det är faktiskt inte konstigare än så.
Jo, det är ganska konstigt för en demokrati att inte kunna redovisa ett valresultatet förrän flera dagar efter valet.

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in