Trump leder stort i PA, men de stora distrikten som innehåller Pittsburg och Philadelphia har bara räknat 32% och de är ju starkt demokratlutande. PA blir nog rött till slut, men inte med samma marginal som visas just nu.
Gillar inte att ta ut någon vinst, men kom ihåg 2016 års valresultat. Då låg Trump under ännu mer.
Nej verkligen inte. Ingen poll, och ingen av er var säkra på att Biden ens skulle vinna. Ni har inte alls spenderat tusentals inlägg i flertalet trådar här och sagt Trump inte alls kommer vinna. Inte alls. 😇
Just "fallet" Carina Bergfeldt är intressant. Av vilken anledning jobbar denna människa som avskyr konservatism och marknadsekonomi kvar hos SVT? Jo, man får på denna kanal inte minst efter finansieringen medelst skattesedeln bre ut sina vänstervingar utan konsekvenser men det är fortfarande förenat med ett visst tjänstefel, trots allt. Detta föder en viss uppenbar frustration hos henne. Tösen håller på att explodera!
Kunde inte AB erbjuda bättre pröjs vilket brukar vara fallet (för alla - även vänsterdon) som byter arbetsgivare? Hon hanterar liksom inte uppgiften. I AB:s sändningar skulle hon åtminstone kunna spy ut sitt missnöje istället för som nu agera plågsamt passivt aggressivt vilket _verkligen inte_ klär henne.
Efterspelet mot opinionsundersökningar och media blir intressant att följa. Nu är inte det helt över ännu men man förstod ju att något inte stod rätt till när det rapporterades om förlust för Trump hela tiden.
Jag överväger att byta kanal bara för att se deras miner. Det vore underbart att se, men samtidigt vill jag ha en seriös bevakning så jag stannar nog på Fox.
fox, just det, det är dom som är seriösa reportrar när dom hyllar trump och fake news när dom ställer kritiska frågor. dom två gånger det skett.