Citat:
Ursprungligen postat av
ilikepancakes
Samma källa som Nix kör med. Det säger inte nåt tydligt alls om resultatet. Bara en uppskattning med avseende på historik.
Trump vinner förmodligen både Texas och Florida dock. Inte där kampen kommer avgöras.
Lögn. Var 20:e minut rapporteras äkta röster från Registrerade Rep, Registrerade Dem, samt Icke registrerade. Just nu över 10miljoner.
Dessa siffror kan enligt mig bara bli bättre för Trump. Dom som var registrerade Rep och röstade för Trump 2016 och därefter inte avregistrerade sig därefter kommer generellt ej att gå till Biden.
Det största problemet förutom att lägga ned oljan för Biden i andra debatten är att Demokraterna försökte sig på poströster och tidiga röster har därför splittrat sina röster och nu på valdagen skall de få sporadiska röster (jmf) att nå vallokalerna.