2020-10-30, 14:01
  #3109
Medlem
Tok-Franss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av sirup
Då blir det här inställt då alltså. Så kan det faktiskt bli. För det finns ju bevis som sagt.
https://bringmethenews.com/elections-2020/joe-biden-to-hold-a-drive-in-rally-in-minnesota-on-friday

Här inte sagt att han ställer in. Att Joe "Big Guy" Biden däremot kommer bli häklad finner jag högst troligt.
Citera
2020-10-30, 14:02
  #3110
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av Tok-Frans
Ja. Hittar ingen logik i ditt påstående.

I know the feeling.
Citera
2020-10-30, 14:04
  #3111
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Kranskalle
Jag roas lite av att en konsekvens av föreliggande hoax, är att det är så många som investerat i den här i tråden att hoaxen varit framgångsrik, att vi kommer att få se många som kommer att tvingas att göra en hel pudel efter valet. Kommer skammen få dem att inse sitt misstag, eller kommer de att bara bluddra på med något nytt?

The Laptop From Hell kommer att inte att vara ett avslutat kapitel efter valet - oavsett vem som vinner. Framförallt medias roll, och i synnerhet Twitters & Facebooks agerande, kommer att fylla flera kommande kapitel.
Citera
2020-10-30, 14:05
  #3112
Medlem
Tok-Franss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Kranskalle
I know the feeling.

Ja, vi får försöka hålla oss till fakta då vi står på varsin sida om skandalen.
Citera
2020-10-30, 14:06
  #3113
Medlem
lajjjbans avatar


"Forensic analysis of the metadata of the Hunter Biden email at the center of the NYPost expose shows it’s 100% authentic"


Citera
2020-10-30, 14:06
  #3114
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av sirup
En stor miss av dem som vill att folk inte ska rösta på Biden är ju att det talas vitt och brett om vilka kvinnorna är. Samtidigt som man skrattar gott åt det. Jag tror inte det faller i så god jord.

Det här med Martin Aspen är mystiskt. Vem såg till att det underlaget kom till och distribuerades? Det var ju klart för att folk skulle investera med känslor kring Biden och Kina så att det sen blev lättare att engagera sig i en viss riktning.

Det handlar ju inte om att HB våldtagit någon eller brottet kring Kina, utan om att få folk att inte rösta på Biden. Hade Biden inte ställt upp i valet och varit relativt framgångsrik så hade det här inte sett dagens ljus.
Ja, att under någon sorts godhetsflagg godtyckligt utpeka unga flickor och kvinnor till att vara traumatiserade sexualoffer (utan att de själva uppgett det) är så hål i huvudet det kan bli. Kort sagt ett avskyvärt beteende! Att det dessutom görs med politiska förtecken, ger det en psykopatoid valör.
__________________
Senast redigerad av Kranskalle 2020-10-30 kl. 14:09.
Citera
2020-10-30, 14:09
  #3115
Medlem
Senaste nytt!!

En cyberexpert bekräftar att Burisma-mailen är äkta och inte fingerade.

https://dailycaller.com/2020/10/29/cybersecurity-expert-authenticates-hunter-biden-burisma-email


Det visar sig att FBI initialt inte intresserade sig för mailen, men sedan blev man helt plötsligt VÄLDIGT intresserad. Vad hände?

https://justthenews.com/accountability/russia-and-ukraine-scandals/lawyer-delaware-shop-owner-fbi-initially-turned-down
Citera
2020-10-30, 14:11
  #3116
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Kranskalle
Ja, att under någon sorts godhetsflagg godtyckligt utpeka unga flickor och kvinnor till att vara traumatiserade sexualoffer (utan att de själva uppgett det) är så hål i huvudet det kan bli.

Ja det är helt makabert. Dels att de finns med på bilderna och blir utpekade med text. Men alla utpekas ju inte som våldtagna utan bara att de har haft sex med Hunter. Och både delarna är djupt störande. Och jag tror inte att det är det bästa för att få folk att inte rösta på Joe om de tycker att hans politik och sätt att vara är tilltalande. Dessutom när Trump far runt med Bublinski och Bannon är inblandad och så den här påhittade rapporten som är rena fantasier så kanske det inte får önskat resultat, kanske tvärtom.
Citera
2020-10-30, 14:13
  #3117
Medlem
LuluBrooksies avatar
Citat:
Ursprungligen postat av tylenol
1. Det var bara en vecka sedan det avslöjades att Trump har ett hemligt bankkonto för sina affärer i Kina, något han flera gånger tidigare ljugit om.

2. Trump är relativt värdelös för kineserna som en miljardskuldsatt föredetting om han förlorar valet.

3. Kineserna är plötsligt mycket aktiva i att elda på en massa substanslösa rykten om hans politiska motståndare.

Är det någon som har några konspirationsteorier om hur det här hänger ihop, ni som gillar såna? 🤔😆
1. det är inte olagligt i de flesta fria länderna att ha ett utrikes bankkonto. Jag tror ni TDS:are blandar ihop det med svarta pengar. Nej, det är inte samma sak. Alls.

2. Ena sekunden är Trump en ondskefullt smart multimiljardär med hur mycket pengar som helst, fastigheter, bankkonton. Andra sekunden är han ett skuldsatt fattighjon på fattighemmet. Hur ska ni ha det? När ska ni bestämmer er? Den kognitiva dissonansen är total.

3. Om du menar släppen från Hunter's dator så är det viktigt att komma ihåg att de som släpper materialet säger sig vara anti- Kinas kommunistparti och för ett fritt Hongkong. Dvs anti-Kina!

Try again?
Citera
2020-10-30, 14:13
  #3118
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av sirup
Ja det är helt makabert. Dels att de finns med på bilderna och blir utpekade med text. Men alla utpekas ju inte som våldtagna utan bara att de har haft sex med Hunter. Och både delarna är djupt störande. Och jag tror inte att det är det bästa för att få folk att inte rösta på Joe om de tycker att hans politik och sätt att vara är tilltalande. Dessutom när Trump far runt med Bublinski och Bannon är inblandad och så den här påhittade rapporten som är rena fantasier så kanske det inte får önskat resultat, kanske tvärtom.
Opinonsundersökningarna de senaste dagarna pekar i alla fall i den riktningen.
Citera
2020-10-30, 14:28
  #3119
Bannlyst
Utpekandet av brorsdottern som ett pedofilt incestoffer måste nog slå alla rekord i oanständighet och politisk psykopati. Jag har mycket svårt att tänka mig att ett sådant övergrepp mot en ung flicka förblir ostraffat. Inte bara genom att mittenväljarna med avsky vänder sig emot de som planterat hoaxen, utan även rättsligt.

Det finns också många som bör ta sig en funderare på hur långt de är beredda att gå och hur mycket skada de är beredda att göra på politiska bevekelsegrunder. Inte bara bland de som initierat hoaxen utan även de som spridit den vidare på tex 4Chan och Flashback.

Skämmes ta mig fan!! Det är oskyldiga barns liv ni leker med!!!
__________________
Senast redigerad av Kranskalle 2020-10-30 kl. 14:31.
Citera
2020-10-30, 14:30
  #3120
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av sirup
https://curtandfrank.com/how-a-fake-persona-laid-the-groundwork-for-a-hunter-biden-conspiracy-deluge/

Martin Aspen är en påhittad agent från en påhittad underrättelsetjänst. Vad ska man dra för slutsatser om det? Att alla som pratar om Bidens våldtäkter och ekobrott angående Kina är ruttna lögner?
Oj. Menar du att detta besvarar frågan "Men inte ens du kan väl blunda för att det som hände kring FISA skandalen så tyder allt på att organisationen är helrutten eller blundar du så hårt?" eller varför citerade du mig?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in