Citat:
Ursprungligen postat av
bill clayton
Nej hallå det är inte fastställt att Hunter har haft sex med sin brorsdotter.
Nej nej nej, återigen ingenting är bevisat angående barnsexanklagelserna. Hunter är en mycket störd individ så mycket vet vi, men utan konkreta bevis, endast indicier duger inte, så går det inte att beskylla honom för barnsex.
Hur kan du vara så säker på att rösten är Natalies och att hon dessutom syns på filmen, ingen kan säga utifrån den dåliga inspelningen vem det är, när kanske världens främsta polisorganisation med alla sina resurser inte gör den bedömningen. Du får ursäkta men jag litar nog mer på FBI än vad Trumpsidans lakejer hävdar.
Det håller absolut inte tätt.
Den tekniska bevisningen är ofullständig, annars hade Hunter Biden varit häktad vid det här laget.
EDIT! Detta var inte menat till dig Bill C. Men vad jag skrivit gäller för den jag tänkte svara först, och alla andra som försöker tjata om att FBI avfärdat bara för att vi inte hört ngt, så låter detta vara kvar. Ta inte åt dig av mitt svar.
Du gör misstaget att ta FBI's tystnad och inaktivitet för att de förkastar saker. Jag kan upplysa dig att FBI har som policy att aldrig uttala sig om utredningar de har. Oftast vill de inte ens säga om de har någon eller ej. Givetvis finns undantag, men detta är generella policyn.
De tar ofta lång tid på sig också. Se bara Russia collusion mot Trump. Tog 3 år. Där bröt de ofta mot policyn dock, och det var massor med "läckor", iaf enligt media. Vissa blev avskedade för det.
Så du kan dra exakt noll slutsatser av att FBI tagit 10-11 mån hittills, och att de inte säger ngt. Kommer det indictments, så kallar de till presskonferens.
Personligen känner jag det som att personer i ledningen har förhalat utredningen, med hopp om Biden vinst och att sedan begrava den. Men det är ren jävla spekulation, och jag har inget emot om ngn skulle kalla det konspirationsteori. Det du gör nu, är att promota en konspirationsteori, eller fake news.