Citat:
Ursprungligen postat av
babymamacita
Gillar du det faktum att han är anklagad för våldtäkt? Eller är det hans skattefifflande som får dig att tro att han jobbar för vita amerikaner i jeans?
Hur blåst får man vara att en mångmiljardär som har livnärt sig på sin pappas pengar och skattefiffel är den som kommer jobba för fotfolket. Trump har haft en silversked i munnen sedan födsel och har inget gemensamt med fotfolket.
Hans insikter vad gäller de 2000 människor som har död i COVID medan han varit på lyxsjukhus och fått den bästa vården i världen är bara tragisk. De ska inte vara rädda!??!
Att folk är rädda är naturligt. Det är inget konstigt och inget man ska försöka trycka ner. Det finns nämligen orsak för folk att vara rädda. Det är genom den känslan som man kan vidta åtgärder på bästa sätt för att klara sig själv eller sina barn och andra man har ansvar för.
Trump som inte har ansvar för att ta hand om små eller stora barn, en äldre förälder och måste lönejobba och har slut pengar innan månaden är slut talar om för dessa att de ska inte vara rädda. WTF!??! Skamligt.