Citat:
Ursprungligen postat av
trazke
Räckte oavgjort idag för att rädda Poya? Kan väl inte vara möjligt med ytterligare ett kryss?
Jag har sagt att jag tror att han sitter över ödesveckan som kommer efter detta sketna uppehåll.
Den dryga veckan har vi Bajen hemma 10/9, Falken borta 13/9, EL-kval 17/9 samt Kalmar hemma 20/9. Det kan tyckas sent att vänta in det men jag tror att man ger honom den tiden, att man inte ser en torsk mot Bajen som en katastrof men skulle vi sedan få säg en pinne mot Falken, åka i EL och få max en pinne mot Kalmar då tar Stiller och Hjalle över säsongen ut och vi tar sedan in något annat till nästa år alt kör vidare med dessa herrar.
Tack för segern igår förresten, det gör att vi är fler i botten.
Citat:
Ursprungligen postat av
groovesnus
Läst Kamratposten det senaste?
Det är ju fan Wernbloom-bilagor med samlarbilder?
Idag är det en jävla Balkander-krönika om han.
Kamratposten? Jävla skittidning är vad det är, vem tusan läser den?
Balkander kan ju inte direkt sägas gilla oss...
I övrigt från gårdagen var det givetvis surt att Sebban gick gå ut så fort, man skulle matchat in honom mer långsamt.
Sedan får Sana sluta ta sån j-a tid på sig hela tiden, nu resulterade det i ett eget missat friläge samt många missade chanser till bra passningar som i sin tur kunde lett till bättre saker.
Straffmiss är tungt men sker ju ibland dock, frågan är ju vem som ska ta nästa? Aiesh har bränt, Sana har bränt, Giorgi har bränt (om han nu är tillbaka då), stiger Wernbloom fram?