2020-05-15, 18:33
  #3373
Medlem
EnergizerBunnys avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Senil-with-style
Blev han inte tagen påväg ut? efter han hade flåsat klart.

Vi får hoppas, för hans skull, att han åtminstone fick "avsluta", för pengarna - och allt vad det nu kommer att kosta honom längre fram i livet.

Stackars jävel
Citera
2020-05-15, 18:33
  #3374
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Jugosloven
Kul att du likställer porr 2020 med tjejer som har köpts från fattiga länder i europa för att mer eller mindre enbart vistas i en lägenhet. Där folk kan göra vad fan den vill med en!
Ja det är exakt samma sak som porr haha...jävla stolpskott

Tappad mycket eller?

Mängder med tjejer i porr kommer från Östeuropa. Länder som Ungern, Rumänien, Tjeckien, Ryssland etc.

Nej, man får inte göra vad man vill med prostituerade. Jag har sett grövre saker i porr än jag sett erbjudas på eskortsidor.

De allra flesta tjejer i porr säljer sex utanför porren också.
Citera
2020-05-15, 18:33
  #3375
Medlem
HerrGickhans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av stoltsvenskfitta
Fast det var han ju bevisligen inte. En feminist sysslar inte med grov våldtäkt.

Vad vet du om det och vem bestämmer vad någon är och inte är?

Paolo Roberto är väl i alla fall uttalat inte feminist, men det innebär ju inte att andra som inte är feminister är som Paolo Roberto.
Citera
2020-05-15, 18:33
  #3376
Medlem
okok1s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Hockeytrunken
Även hans förlag har sparkat honom och hans kokböcker tas ut handeln.

Detta kommer gäcka Paolo livet ut.

Har han bara restaurangen kvar nu?
Citera
2020-05-15, 18:34
  #3377
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av EnergizerBunny
Frågan är ju bara vad han skall hitta på för något? För det är ju just hans namn, som affisch, som är dragplåstret idag. Utan namnet i sig är det ju inget speciellt.

Han kan knappast döpa om allt till Åke Svensson, figurera bakom kulisserna, och tro att det skall gå bra?

Samarbeta med folk.
Kanske till och med utomlands, i Italien.
Han hittar säkert en väg. Den har redan börjat genom hans direkta erkännande och ”gråta ut-historia” han kommer köra i TV4.
Citera
2020-05-15, 18:34
  #3378
Medlem
Om sexköp nu är ett sådant ”allvarligt” brott varför ligger då snuten utanför i buskarna och runkar istället för att avbryta det?

Agerar de likadant vid pågående misshandel/våldtäkter/rån/mord?
Citera
2020-05-15, 18:34
  #3379
Medlem
MeggieClearys avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Slacker-
Otäckt med detta feministiska drev som dragit igång mot Paolo, han mår inte bra, deprimerad och har självskadebeteende.

Hur tror du de prostituerade mår?
Citera
2020-05-15, 18:34
  #3380
Medlem
Paolo måste lida av någon slags sexmissbruk.

Jag tror definitivt inte var första gången han köpte sex, men om det vore det så varför just nu när han har träffat en ny flamma nyligen, het dessutom?

Det här måste vara någon typ av tvångsmässigt beteende.
Citera
2020-05-15, 18:35
  #3381
Medlem
orrecrists avatar
Citat:
Ursprungligen postat av kalkylatorn95
Finns det källa på ica coop indragningen? Det gör mig glad att höra att fanskapets varor dras in också!

https://www.aftonbladet.se/nojesbladet/a/e8VnJK/paolo-roberto-sparkas-fran-tv4

Här står det om coop varje fall.
Citera
2020-05-15, 18:35
  #3382
Medlem
ballobass avatar
Citat:
Ursprungligen postat av cjh811
Jag hade respekterat honom mer om han kört en lyxig escort i Vegas men en smutsig moldaviska är inte riktigt samma glamour.


Hade han hyrt en stor yacht nere på franska rivieran och suttit och tittat på brudar i bikini hade ingen jävel brytt sig om deras ålder. Hade de sen kommit på att han knullat med någon av dom, hade blivit ett scoop. Men inget mer än så!!! Han hade fått behålla sitt jobb på TV4, möjligtvis förlorat sin flickvän.

Han har gjort fel såklart, men alla gubbar som knullar småbrudar runtom i världen de döms sällan..
Citera
2020-05-15, 18:35
  #3383
Medlem
EnergizerBunnys avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Die.young.4ever
Så kan det ju vara oxå. Blir värsta orgien i kväll

Vad hon inte räknade med att han skulle bli av med alla sina jobb nu, så nu är lyxlivet över för henne.

Så hon lär om inte annat dra av den anledningen?
Citera
2020-05-15, 18:35
  #3384
Medlem
Snapcounts avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Jugosloven
Du missade poängen, inte undrar på att du då skämmer ut dig!
Vi talar inte om Roberto bara, utan hela jävla verksameten!
Men visst, porr 2020 är samma som människosmuggel/sexslavar

Jag håller mig mera till tråden (Paolos sexköp), finns trådar i prostitution om etik och moral, som borde vara mer intressant för er..

Så, det finns inget då som talar att det är fråga om ett trafficking-offer då, antar jag..
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in