Citat:
Ursprungligen postat av
Eagle35
Och Sami skulle skrika massa rasistiska saker.
Alex är misstänkt för att slagit sitt x tror båda spelar ett skådespelareri. Har du inte sett vad Alex säger i programmet? Han är riktigt skum ingen kvinnosyn alls. Han är riktigt jobbig borgmästaren, orten haha orkar inte höra han sjunga eller smaska mer. Han ska inte glida sig till finalen pågrund av Sami. Han ska åka ut!
Du snackar så mycket skit.
Sami har inte skrikit rasistiska saker, han svor på finska och ett av orden betydde zigenare om jag förstått det rätt. Man kan tycka att det är ett fult ord men han sa det ju inte i något sammanhang som hade med zigenare att göra! Att kalla det rasistiskt är en stor överdrift.
Alex är inte "misstänkt" för att ha slagit sitt ex, det är ju enbart EN person i tråden som skrivit att det går rykten om det och inga belägg kom fram när man fråga.
Förklara hur Alex dåliga kvinnosyn har visats i programmet? Att han lägger lite dåliga pappaskämt om att han vill jobba som gymnastiklärare för att titta på tjejer? Vilka heterosexuella män hade inte velat se gymnastiktjejer i omklädningsrummet? Ligger liksom i deras natur att vilja se kvinnor nakna.
Du och många andra här inne slänger ur sig anklagelser till höger och vänster och folk är ju inte smartare än att de går på allt. Speciellt om man ogillar en person, då jävlar stämmer allt skit som folk skriver, men handlar det om någon man gillar då försvarar man personen in i graven istället.